Владі не вигідно призначати суддями Конституційного суду фахівців з конституційного права, які не виконуватимуть її вказівки, - експерт
Про це заявив депутат III – VI скликань Верховної Ради Юрій Ключковський.
"Ця ситуація (із призначенням суддями Конституційного суду колишніх слідчих) є абсолютно ненормальною, тому що це ж КС, а не суд загальної юрисдикції і навіть не кримінальний суд, що, можливо, могло би бути більш природним. Це дивний підхід до формування складу Конституційного суду", – сказав він.
"У цілому світі суддями Конституційного суду призначаються фахівців з конституційного права, як правило, професори і викладачі університетів, навіть не колишні судді, а тим більше не слідчі і не прокурори", - вказує екс-депутат.
"Ну, але це означає, що зовсім інакше (в Україні) бачать роль КС: він має виступати каральним органом влади. І тому, на превеликий жаль, маємо сьогодні таку картину", – наголосив Ключковський.
За його словами, в Україні достатньо багато фахівців в галузі конституційного права, які могли би здійснювати належним чином функції судді КС.
"Однак, я просто боюся, що вони виявляться неслухняними і, шануючи власну репутацію як фахівця, не будуть виконувати настільки безапеляційно і безсоромно вказівки, які поступають зі сторони", – додав він.
Як відомо, 14 травня президент Віктор Янукович призначив суддею Конституційного Суду колишнього слідчого прокуратури Олександра Тупицького.
Після цього призначення, більшість у Конституційному Суді склали судді з досвідом роботи у слідчих органах, переважно, у прокуратурі.