Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпатті лікарі виконали рідкісну операцію

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконали рідкісну операцію з реплантації пальця, які не проводяться в інших лікувальних закладах області.

Молодий чоловік з необережності відітнув собі сокирою вказівний палець на кисті руки.

"Пацієнт був госпіталізований з одного з сіл Ужгородського району. На перший погляд, це ушкодження здається менш травматичним, ніж наприклад, травма після циркулярної пили, про які ми вже повідомляли, але його реплантація більш складна у технічному виконанні. Нам приходиться зшивати маленькі судини пальця, діаметром 1 мм, нерви та інші тканини", – розповів завідувач відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні Андрій Погоріляк.

Читайте також:
Кров усіх груп резус-мінус потребує Закарпатська станція переливання крові

Ці операції виконати важче, адже вони потребують спеціальних навиків, операційних мікроскопів, і лікарям вдалося це успішно виконати.

"Якщо по-європейським стандартам реплантація одного пальця займає 2-3 години, то в цьому випаду ми вклалися в терміни, операція тривала до 2-х годин. У післяопераційному періоді ускладнень не було і пацієнт був виписаний додому, до подальшого огляду лікарем", – додав Андрій Погоріляк.

За словами Андрія Йосиповича, реплантаційна хірургія потребує підготовки не тільки в одній вузькій галузі, наприклад, в травматології чи ортопедії.

"Ми відновлюємо кістки, сухожилки – як травматологи-ортопеди, нерви – як нейрохірурги, судини – як судинні хірурги, заміщуємо тканини іншими – як пластичні хірурги. Ми пишаємося тим, що до таких операцій не залучаємо нікого, а в повному обсязі вони виконуються лікарями нашого закладу", – зазначив Андрій Погоріляк.

Нагадаємо, у Мукачеві лікарі 8,5 годин боролися за життя дівчини.