Сьогодні відзначають одне з 12 найважливіших свят року
28 серпня в церкві відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. У народі воно отримало назву Перша Пречиста.
Успіння Пресвятої Богородиці — тихе і світле свято, яке завершує річне коло двунадесятих свят.
Наприкінці земного життя Діва Марія жила в Єрусалимі. Вона часто бувала на Голгофі — місці розп’яття сина, і молилася. Одного разу їй з’явився архангел Гавриїл і розповів про її швидку смерть, але наставив не боятися, бо попереду на неї чекає вічне життя на Небесах. І вручив Марії гілку від райського дерева, яку потрібно було нести перед труною під час поховання.
Цей день називають «успіння» — тобто мирна кончина. Перед смертю Богородиці в Єрусалим доставили всіх апостолів, крім одного, Фоми. Вони віднесли тіло Богородиці в Гетсиманський сад, де Марія заповідала поховати себе — між гробами Її батьків і чоловіка Йосипа Обручника. Під час поховання з’явився Ісус Христос і забрав душу матері в Царство Небесне.
Коли через три дні в Єрусалим прибув апостол Фома, то він попросив відвалити камінь від гробниці Божої Матері, щоб попрощатися з нею. Але тіла Богородиці в печері не виявили — Господь воскресив і підніс її тіло в Рай.
Сенс свята — показати, що ніщо не закінчується зі смертю, це лише перехід із земного життя у вічне. Успіння Пресвятої Богородиці має і другу назву — богородична Пасха. Цього дня в храмах виносять плащаницю Богоматері, на другий або третій день відбувається чин поховання Богородиці. Із плащаницею віряни обходять навколо храму.