Що таке «асистент родини», про якого заговорили в Україні
В Україні реалізовують пілотний проєкт «асистент родини». У міністерстві соціальної політики повідомили, як він діятиме.
Понад 250 українських родин зі складними життєвими обставинами вже скористались послугою соціального супроводу у межах пілотного проєкту Мінсоцполітики.
Згідно з даними Уляни Токарєвої, яка є заступницею міністра соцполітики, нова послуга проходить тестування вже кілька місяців. До її реалізації у 23 регіонах України залучили 104 надавачів соцпослуг.
Основана мета програми полягає у наданні батькам допомоги у відновленні здатності дбати про дітей і відповідати на їхні потреби. Ключовий принцип — спільна робота соціального працівника і родини. Вони спільно визначають потреби сім’ї та розробляють індивідуальний план допомоги, який може включати різноманітні заходи, такі як допомога в пошуку роботи, психологічна підтримка, реабілітація для дітей, освітні заходи тощо.
«Йдеться про вирішення найрізноманітніших потреб. Наприклад, в якийсь момент батьки не можуть працювати, бо дитині необхідний особливий догляд. Завдання соціального працівника — сформувати навколо родини коло фахівців з абсолютно різних сфер. Якщо дитині потрібна реабілітація, — зі сфери охорони здоров’я. Якщо, приміром, інклюзивне навчання, то зі сфери освіти. Крім того, в подібних обставинах у родини можуть накопичитися борги за комунальні послуги — тоді соціальний працівник, якого ми умовно називаємо „асистент родини“, допомагає реструктуризувати ці борги, працевлаштуватись», — пояснила Уляна Токарєва.
Раніше видання повідомляло, які документи потрібні для призначення субсидії.