Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Студенти УжНУ зустрілись з Ващуком

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук 14 квітня завітав до УжНУ з лекцією «Життя на прикордонні». У малому залі Вченої ради з ним поспілкувалися керівництво вишу, колектив, а...

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук 14 квітня завітав до УжНУ з лекцією «Життя на прикордонні». У малому залі Вченої ради з ним поспілкувалися керівництво вишу, колектив, а також студенти історичного факультету і факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу.

Роман Ващук розповідав про зміцнення американських і канадських кордонів після терористичної операції 2001 року. Америка й Канада свого часу зрозуміла, що створення онлайнової системи перевірки суттєво сприяє ефективному функціонуванню прикордонних служб. Турист лише під’їжджає, а митники вже мають про нього всю інформацію, розповідає Посол.

Тривалий час Америка й Канада не мали системи перевірки виїзду з країн. Після 2001 року обидві держави посилили й цю ланку. Відтак виїзд з Америки вважається в’їздом у Канаду. Сьогодні прикордонні служби Канади й Америки навіть узгоджують радіочастоти, - інформує Медіацентр УжНУ.

Незважаючи на співпрацю й узгодженість дій, Канада має не таку візову політику, як Америка, оскільки зберігає національні особливості.

За словами Романа Ващука, найважливішим завданням Канади є оптимізація економічної й гуманітарної співпраці з Америкою зі збереженням системи безпеки. Посол уважає, що сьогодні вдається знаходити непоганий компроміс між країнами. Основне, на його думку – це утримати напрацьоване у сфері торгівлі з Америкою, водночас зберігаючи соціальні цінності канадців.

Україна з Канадою мають схожі риси, вважає Посол. Сьогодні він бачить чергову хвилю зацікавлення бізнесом в Україні. Колись, у 90-х роках, канадські інвестори були одними з перших в Україні. Роман Ващук під час лекції в УжНУ зізнався, що прочитав книжку закарпатця Леся Белея «Ліхіє дев’яності».

Сьогодні Канада готова підтримувати Україну, допомагати, зокрема, у торгівлі, науці. Посол обговорив спільно з ректором УжНУ можливості тристоронньої співпраці у науковій сфері. Канадці мусили двічі брати участь у війнах, щоб розв’язати проблеми європейців, тому вони мають право на свій погляд у питанні європейської безпеки, і в ситуації російсько-українського конфлікту можуть відіграти конструктивну роль, вважає Роман Ващук. Кожен дипломат повинен бути гнучким, впевнений Посол. У Канаді його прізвище, як і всі прізвища на -ук, асоціюються із західною частиною цієї держави, тож про його українське походження мало хто здогадується. До України Роман Ващук був Послом Канади у Сербії, перед тим працював у Берліні й Москві. При цьому зауважує, що хай би де працював, завжди вдавалося знаходити певні спільності між країнами, тому обіймати такі поважні посади було нескладно.