До цього її не помічали: на Місяці виявили аномалію, яку поки важко пояснити
Місяць хоч і вивчений до певної міри, але досі здатний дивувати. Нещодавно виявилось, що на зворотній стороні супутника Землі виявили аномалію, яку раніше не помічали.
Південнокорейському космічному апарту Danuri вдалося помітити одну особливість, яку пропустили зонди інших країн. Зараз вчені з обережністю починають говорити про «дивне явище, яке важко пояснити».
Усіх подробиць дослідження ще не опубліковано, але у журналі Nature було опубліковано інформацію про деякі найважливіші знахідки, виявлені Danuri.
На відміну від Землі у Місяця немає глобального магнітного поля, хоча воно було в минулому. Але, як і на Марсі, на Місяці є кілька цікавих місцевих магнітних полів. Магнітні аномалії в місячних вихорах дуже сильно цікавлять вчених і, наприклад, NASA планує використовувати два космічні апарати для вивчення цих дивних явищ.
То що ж виявили на Місяці
Корейський орбітальний апарат несподіваного виявив більш поширені магнітні поля на зворотному боці Місяця. Це говорить про існування більшої провідності в надрах супутника. Але, як каже Ян Гаррік-Бетелл із Каліфорнійського університету, США, це не має сенсу. Дві причини можуть спричиняти таке явище: або зворотний бік Місяця гарячіший за видимий бік, або ж там під поверхнею міститься більше води. Але поки що новому відкриттю немає правдоподібного пояснення.
Апарат Danuri оснащений спеціальною камерою, за допомогою якої можна вивчити глибини кратерів, куди не потрапляє сонячне світло. Особливо це стосується кратерів, розташованих на південному полюсі Місяця. Вчені вважають, що на дні цих кратерів знаходиться водяний лід. Камера корейського апарату настільки чутлива, що може виявити те, чого не можуть побачити інші орбітальні зонди.
Корейські вчені зрозуміли, що ніхто ще не використовував камери, що вимірюють поляризоване світло, для дослідження магнетизму на поверхні Місяця, а тому скористалися цією можливістю. Спочатку апарат Danuri мав закінчити свою роботу в грудні цього року, але тепер місію продовжили до кінця 2025 року.
Раніше видання інформувало про магнітні бурі, які будуть у грудні.