Таке буває раз на чотири роки: чому 29 лютого — особливий день
2024 рік — високосний. Тобто цей рік триватиме не 365 днів, а 366.
Високосний рік буває раз на чотири роки. І через те, що календарний рік отримує додатковий день, у лютому буде не 28, а 29 днів.
Тому 29 лютого вважають особливим днем. Як і людей, народжених цього дня, адже ймовірність народитися 29 лютого надзвичайно мала. Всього у світі є лише близько 4 мільйонів людей, які народилися саме цього дня.
Саме 29 лютого — це найбільш рідкісна дата з усіх можливих. Наступного разу 29 лютого буде аж у 2028 році, а потім у 2032 році.
Цікавий факт, що високосним є майже кожен рік, порядковий номер якого ділиться на чотири. З’явилися високосні роки разом із юліанським календарем ще у 46 році до нашої ери.
Чому потрібні високосні роки?
Справа в тому, що у григоріанському календарі рік трошки коротший за той час, який необхідний Землі для повного оберту навколо Сонця. Для цього планеті потрібно 365 днів, 5 годин, 48 хвилин і 56 секунд.
Якби цю різницю не враховували, то з часом розрив між сонячним та календарним роком постійно збільшувався б. І зрештою через це змістилися б пори року. Тому 29 лютого — накопичена сукупність різниці між календарним і сонячним роками.
Зазначимо, що в інших календарях, наприклад єврейському чи китайському, також є власні версії високосних років.
Нагадаємо, раніше ми писали про перехід на літній час 2024 у березні.