Вручення повісток: у якому випадку чоловіки можуть не приходити у військкомат
Українцям пояснили один важливий нюанс під час вручення повісток.
Під час мобілізації, яка триває вже понад 2 роки, трапляються різні інциденти під час вручення повісток. Іноді буває, що представники ТЦК не вручають повістку військовозобов’язаним в руки, а залишають прикріпленими у дверях квартири або ж будинку.
Проте багатьох цікавить, чи законно це і що робити в таких випадках. Юристи пояснили, як поводитись військовозобов’язаним у таких ситуаціях. Насамперед слід пам’ятати, що повістки працівники військкоматів зобов’язані вручати особисто в руки людині. Після чого громадянин має підписатися, аби підтвердити вручення йому відповідного документа.
Натомість всі інші способи «вручення» повісток не мають ніякої юридичної сили. У тому числі і повістки, залишені у дверях. Тобто, за словами юристів, громадянин, який побачив у себе в дверях цей документ, не зобов’язаний приходити у ТЦК та СП, адже процедура вручення повістки була порушена. І якщо в такому випадку чоловік не прийде у військкомат, то, як запевняють юристи, йому не загрожують ніякі правові наслідки.
Представники ТЦК повинні були дочекатись людину і вручити їй повістку особисто, а не прикріплювати її на двері, адже це порушення правил вручення повісток.
Нагадаємо, раніше видання писало про те, хто з чоловіків може законно відмовитись від повістки.