Запровадять низку оновлень: з’явилась важлива новина про паспорти
Мова іде як про закордонний, так і про паспорт громадянина України.
Володимир Зеленський 17 червня підписав закон, що передбачає деякі оновлення стосовно видачі документів, що посвідчують особу. Він набуде чинності за два місяці після його опублікування.
Тепер буде можна одночасно
Раніше було прийнято експериментальний проєкт, який тривав протягом 10 місяців та надавав можливість паралельно оформити як паспорт громадянина України та закордонний паспорт.
Дія проєкту була призупинена у першій частині травня 2024 року і ця послуга певний час була недоступною. Проте у оновленому законі вона з’явилася знову.
Тому можливо буде одночасно оформити (у тому числі замість втрачених або викрадених), обміняти паспорта громадянина України та закордонного паспорта. Але для цього потрібно буде також сплатити адміністративний збір, він буде двох видів:
- 908,4 гривні — якщо заява-анкета заповнена не пізніше ніж через 20 робочих днів;
- 1816, 8 гривень — якщо заява-анкета заповнена не пізніше ніж через 7 робочих днів.
Зазначається, що якщо особа оформлює посвідчення біженця або посвідчення про потребу в додатковому захисті вперше, то це можна зробити безкоштовно.
Отримати паспорт можна швидше
Документ, що підтверджує особу і громадянство України його власника зараз видають протягом 20 робочих днів, якщо ж терміново — протягом 10.
Згідно із текстом нового закону, то звичайний термін оформлення залишається таким самим, а терміновий буде надано до 7 робочих днів.
За скільки видадуть паспорт за кордоном
Якщо оформляти паспорт громадянина у паспортному сервісі ДП «Документ», то його повинні надати не пізніше аніж через 3 місяці після написання заяви.
Центри державного підприємства «Документ» функціонують у 12 містах Європи: 4 із них — у Польщі, 3 — в Німеччині, 2- у Іспанії, а також в Італії, Чехії, Словаччині.
Після 65 документ змінювати не потрібно
Зараз встановлено такий поряд зміни паспорта: через 4 роки — для осіб від 14 до 18 років; кожні 10 років — для осіб, які досягли 18-річного віку.
Але за новий законопроєктом, у осіб, яким виповнилося 65, строк дії паспорта буде необмеженим.
Також запровадять і оновлення щодо оформлення документів неповнолітніми особами. Якщо наразі зареєструватися на отримання документа можуть лише 16-річні, то цей вік скоротиться до 14 років. Якщо ж громадянину держави ще не виповнилося 14, то це може зробити один із її законних представників.
Раніше українцям розповіли, які документи потрібні для виїзду за кордон чоловікам призовного віку.