У ПЦУ пояснили, чи варто боятися п’ятниці, 13-го
У ПЦУ закликають не боятися п’ятниці, 13-го. Вірянам пояснили, звідки походить цей забобон і страх щодо цього дня.
«Це черговий забобон, який свідчить лише про слабкість віри і невпевненість у власних силах. Жодні цифри, як і дні тижня, місяця чи календарного року, не несуть у собі жодної „магічної сили“ та не впливають на наше життя ані негативно, ані позитивно. „Хорошими“ днями чи „поганими“ робимо їх ми, люди. І якщо захотіти, то і п’ятницю, 13-те, можна зробити дуже щасливим та корисним днем», — пояснюють у ПЦУ.
Фобія п’ятниці, 13-го має свою наукову назву — параскаведекатріафобія. Версій походження забобону досить багато: від міфічної страти нібито саме цього дня вождів ордену лицарів-тамплієрів і до давніх скандинавських міфів, де нібито 13-й бог Локі намовив вбити бога радості Бальдра…
Крім цього, є міфи, які намагаються пов’язати це «нещасливе» число до біблійної історії. Наприклад, що нібито сатана був «13-м ангелом». У ПЦУ підкреслюють, що це не є правдою, бо ангелів є незлічима кількість, і їх просто неможливо порахувати.
Хтось намагається прив’язати, нібито Іуда-зрадник був тринадцятим на Тайній вечері. Насправді на ній був присутній Ісус Христос та Його 12 найближчих учнів-апостолів. Проте хто саме з них був 13-м, і звідки, з якого краю потрібно вести таку «лічбу»?
«До речі, наші предки не боялись числа „13“: у давньому Києві найголовніший храм — Софію Київську — увінчували рівно тринадцять куполів, кількість яких символізувала Спасителя і Його 12 учнів-апостолів», — додають у церкві.
Нагадаємо, раніше ми розповіли, коли буде День Віри, Надії та Любові за новим календарем. Раніше це свято відзначали 30 вересня.