Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Охорона ужгородського автовокзалу вдруге перешкоджає роботі закарпатських журналістів

Охорона ужгородського автовокзалу вдруге перешкоджає роботі закарпатських журналістів

Знімальній групі закарпатського телеканалу «М-студіо» охорона заборонила проводити зйомку на території головного автовокзалу Ужгорода. Як повідомила регіональному представнику ІМІ в Закарпатській...

Знімальній групі закарпатського телеканалу «М-студіо» охорона заборонила проводити зйомку на території головного автовокзалу Ужгорода.

Як повідомила регіональному представнику ІМІ в Закарпатській області журналіст телеканалу, знімальна група 13 березня прибула на автовокзал, аби висвітлити проблему низької якості послуг та питання перевезень пільговиків, - повідомили в Інституті масової інформації.

Охоронець вокзалу сказав, що це – приватна власність, тому зйомка заборонена. Аби не нагнітати конфлікт, журналісти проводили зйомку автостанції з-за її меж.

Це вже другий інцидент охорони із журналістами. Як повідомляв ІМІ, 23 лютого охорона вокзалу аналогічно не дозволила проводити зйомку кореспондентам ужгородського «21 каналу».

Тоді директор ПАТ «Закарпатавтотранс» Йосип Кречко заявив, що вокзал – то приватна власність та режимний об’єкт, і зйомку треба узгоджувати з ним.

Згідно із статтею 25 Закону України «Про інформацію», під час виконання професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає цей випадок перешкоджанням журналістській діяльності.

“По-перше, немає законодавчого визначення такого поняття як "режимний об'єкт" - можуть бути об'єкти, що мають забезпечення охороною (державною, наприклад). Це явно не той випадок, тому що на автовокзалі не встановлено охоронно-пропускний режим тощо. Тому посилання на "режимність" такого об'єкту є абсурдним.

Що стосується приватної власності: тут треба відштовхуватись від того, що подібні дії жодним чином прямо не заборонені чинним законодавством України, оскільки особливим режимом автовокзал не наділено, він хоч і є приватною власністю, але це є публічним місцем”, - пояснив юрист.