На Закарпатті фіксують значне зростання чисельності хижаків
Це питання підняли під час зустрічі очільника Закарпатської ОВА із представниками мисливських господарств краю, профільних департаментів та обласного управління Держпродспоживслужби.
Відомо, що особливо помітно зросла популяція лисиць — на 300%, що спричинило поширення сказу серед дикої фауни. Хвороба становить загрозу не лише для диких, а й для свійських тварин.
Відповідно до рішення Ради оборони області від 29 серпня 2024 року, штатним єгерям дозволено проводити обмежений відстріл диких м’ясоїдних тварин.
У мисливських угіддях двічі проводили пероральну вакцинацію — навесні та восени. Проте ситуація залишається складною. Для стримування поширення сказу та захисту людей і тварин прийнято рішення розробити додаткові превентивні заходи.
Увагу на цю проблему звертають і прикордонники. Так, у ніч на 22 листопада поблизу державного кордону на Закарпатті прикордонники відділу «Ділове» зафіксували вовка за допомогою фотопастки. Тварина рухалася поблизу гірських стежок у пошуках здобичі.
Прикордонники застерігають громадян від прогулянок гірськими маршрутами в прикордонній зоні. В цих районах мешкає чимало диких тварин, які стають більш активними в холодну пору року. Крім того, погодні умови ускладнюють мандрівки: в горах зараз сильний снігопад, густий туман, поривчастий вітер, а температура знижується до -7…-10 °C.
Нагадаємо, нещодавно на Закарпатті камера спостереження зафіксувала червонокнижну тварину.