В Україні з’явиться нова професія: що про це відомо та кого можуть взяти на роботу
Ця професія ще не була офіційно зареєстрована в Україні, однак вже скоро може з’явитися у деяких навчальних закладах та на базах підприємств чи організацій.
Міністерство освіти і науки України нещодавно запропонували нову професію «снайпера» яку можуть ввести у навчальних закладах, і не тільки.
Відомо, що дана професія раніше не була офіційно зареєстрована у країні. Дивлячись на сьогоднішній стан та потреби країни у цих спеціалістах, її планують зареєструвати.
Громадяни, які планують освоїти професію «снайпер» повинні володіти певними знаннями та уміннями. Для цього буде проводитися підготовка спеціалістів згідно проєкту Державного освітнього стандарту.
Громадяни мають змогу ознайомитися з документом та написати свої зауваження чи пропозиції на електронну адресу МОН до 13 лютого 2025 року.
Максимальна кількість годин для підготовки снайперів - 1152. Кількість годин для кожного окремого результату навчання визначається освітньою програмою закладу освіти. Для підвищення кваліфікації до «Снайпера-інструктора» треба здобути восьмий рівень навчання, а це не більше 180 годин.
Снайперів будуть оцінювати на соціальну, математичну та громадянську компетентність, а також грамотність та вміння вчитися.
Навчальні заклади будуть самостійно розробляти плани навчання. Також буде можливість здобути фах на базі підприємства, установи чи організації. У такому випадку всі навчальні плани мають бути погоджені з роботодавцями, навчально (науково)- методичними центрами професійно-технічної освіти та затверджені органами управління освітою.
Навчальний заклад чи підприємство має забезпечити здобувача професії «снайпер» необхідним обладнанням (прилад нічного бачення, квадрокоптер, тепловізор тощо).
Після завершення навчання снайпер має добре володіти зброєю, бути спостережливим, вміти працювати у команді та протистояти ворогу.
Результати навчання діляться на категорії:
- РН 1 Безпечне поводження зі снайперським комплексом,
- РН 2 Підготовка снайперського комплексу до стрільби,
- РН 3 Зайняття снайперської позиції та відхід після виконання завдання,
- РН 4 Ведення спостереження та виклик непрямого вогню,
- РН 5 Ведення влучної стрільби зі снайперського комплексу,
- РН 6 Вміння працювати в снайперській команді,
- РН 7 Вміння протидіяти снайперам противника.
Результати обговорення даного проєкту будуть офіційно опубліковані на сайті Міністерства освіти і науки у період з 17 по 23 лютого.
Нагадаємо, в Україні росте попит на освоєння жінками «чоловічих» професій.