Переведення годинників 2025 оновлено: попередження про перехід на зимовий час
Хоча лише місяць тому Україна перейшла на літній час, вже є інформація про перехід на зимовий час 2025 року. Є дещо цікаве про переведення годинників восени цього року.
Палка дискусія про переведення годинників мала закінчитись ще минулого року після голосування у Верховній Раді. Тоді народні депутати підтримали скасування літнього часу і залишення зимового, який мав іменуватись єдиним київським. Але глава держави не підписав законопроєкт, тому все залишилось як раніше.
Враховуючи це, українці знову здійснять перехід на зимовий час 2025 року і це відбудеться наприкінці жовтня. Це за умови, що хтось із парламентарів не підніме тему знову і не запропонує якісь нові ідеї.
У Європі також дискусії про сезонний час
Немає одностайної думки про сезонне «крутіння стрілок» й у Європі. Минулого року група депутатів Європарламенту звернулась до Урсули фон дер Ляєн із нагадуванням виконати волю громадян і скасувати переведення годинників.
Нагадаємо, 7 років тому було проведено опитування і тоді більшість респондентів сказали про «втому» від сезонних переведень. Згодом у Європарламенті підтримали скасування, але імплементувати рішення завадила пандемія. Досі це питання так і не закрили, а європарламентарі час від часу нагадують про шкідливість для організму людей та стрес загалом від згаданих сезонних змін.
Коли відбудеться перехід на зимовий час 2025
Для українців вже зараз є попередження, що перехід на зимовий час у 2025 році відбудеться за будь-якого розвитку подій. Бо скасовували раніше саме літній час, а не зимовий.
Переведення годинників відбудеться 26 жовтня, в останню неділю місяця. О 4 годині ранку стрілки потрібно повернути на одну годину назад. Звісно, що всі електронні пристрої це зроблять автоматично.
Україна входить у число 70 країн світу, де весною і восени переводять стрілки годинників. Водночас понад 120 держав не мають такої практики. Але на це є свої причини, адже подекуди коригувати час недоцільно. Наприклад, у країнах, що розташовані поблизу екватора.
Нагадаємо, для українців влітку запроваджують великі зміни у питанні напруги в розетках. Раніше видання інформувало, чи потрібно щось доопрацьовувати, щоб не згоріли електроприлади.