В Україні дітей усиновлюватимуть за новими правилами. Що потрібно знати кожному кандидату
Відтепер повноваження з усиновлення покладено на сільські і селищні ради замість районних державних адміністрацій.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Ці зміни офіційно внесли до Сімейного кодексу, і відповідно до нього Уряд оновив кілька важливих постанов — № 866 і № 905. Тепер усиновленням дітей в Україні займатимуться не районні державні адміністрації, як це було раніше, а сільські та селищні ради.
Це означає, що всі документи — анкети дітей, які чекають на усиновлення, і особові справи тих, хто хоче усиновити — передаються від району до місцевих громад. За інформацією Міністерства соціальної політики України, це має зробити процес усиновлення ближчим до людей, а рішення — швидшими й більш гуманними.
Проте зазначається, що ці зміни не впливають на права кандидатів в усиновлювачі. Зокрема, Державна служба України у справах дітей координує процес передачі повноважень і здійснює контроль за дотриманням прав кандидатів в усиновлювачі та дітей, які потребують усиновлення.
«Якщо кандидат уже перебуває в процесі усиновлення (наприклад, видано направлення на знайомство з дитиною), справу супроводжуватиме та служба у справах дітей, де зберігається анкета дитини: районна служба — якщо передача документів ще не відбулася; служба громади — якщо анкету вже передали», — зазначили у Мінсоцполітики.
Нагадуємо, яку допомогу від держави можуть отримати багатодітні сім’ї.