Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 313 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 000+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпаття та Угорщина спільно узгоджуватимуть грантові проекти

Закарпаття та Угорщина спільно узгоджуватимуть грантові проекти

Сьогодні голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова ОДА Василь Губаль провели зустріч з головою загальних зборів Соболч-Сатмар-Березької області Оскаром Шестаком. Участь в заході...

Сьогодні голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова ОДА Василь Губаль провели зустріч з головою загальних зборів Соболч-Сатмар-Березької області Оскаром Шестаком. Участь в заході взяли й заступник голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Іштван Сабо, голова комісії з питань міжнародних зв’язків та транскордонного співробітництва загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Міклош Керекеш, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї, перший заступник голови облради Михайло Попович та голова комісії облради з питань транскордонного співробітництва Михайло Кічковський.

Володимир Чубірко насамперед подякував угорським колегам за цей візит, який безумовно позитивно вплине на налагодження співпраці наших прикордонних регіонів, - йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської ОДА.

«Закарпаття не на словах, а реальними справами має показати приклад євроінтеграційного руху для всієї країни. Ми розраховуємо на вашу допомогу і хочемо, щоб ви показали, які є ризики на цьому шлях. Також пропонуємо виробити спільну позицію в програмах транскордонного співробітництва, в грантових проектах ЄС. Це треба робити публічно, щоби кошти ефективно використовувалися для громад Закарпаття та області Соболч-Сотмар-Берег», – вважає керівник ради.

Василь Губаль зазначив, що співпраця до сусідніх регіонів є позитивним явищем. «Важливий той факт, що ми відчуваємо дружнє плече друга та гарного сусіда – Угорщини. В нас тісний контакт. Наші стосунки мають мати ефект подальшого розвитку – до цього докладають зусилля й угорська громада Закарпаття. Угорці мають можливість навчатися рідною мовою в школах, здобувати освіту у вищих навчальних закладах краю, а також мають можливість розвивати свою культуру. Для цього нам потрібна і економічна складова, адже завдяки угорським інвестиціям працює й промисловість краю. Угорський бізнес має відчувати себе впевнено в області, створювати нові робочі місця», – зауважив голова ОДА

Оскар Шестак запевнив, що наміри є щирими і угорські партнери сприятимуть поглибленню співпраці. «Щодо транскордонної співпраці, то ми готові активізувати співпрацю в гуманітарній сфері. Між водними господарствами й МНС у нас вже налагоджені тісні контакти і це важливо у разі виникнення паводкових ситуацій в басейні річки Тиса. Треба активізувати контакти на рівні громад – між містами та селами. Механізм роботи на рівні міст-побратимів надзвичайно ефективний», – вважає голова загальних зборів.

У ході зустрічі йшлося про підготовку проекту Програми розвитку співробітництва між Закарпатською та Саболч-Сатмар-Березькою областями у сфері поглиблення добросусідських відносин, а також транскордонних, культурних та економічних зв’язків на 2015-2016 роки.

Також пропонувалося створити робочу групи, делегуючи трьох представників від кожної зі сторін з метою підведення підсумків реалізації попередньої програми, окреслення можливих сфер співпраці та підготовки проекту Програми на 2015-2016 роки.

Також сторони домовилися узгоджувати позиції щодо співпраці двох областей у контексті формування нових європейських проектів у рамках Програми ENI, передусім у сферах розвитку інфраструктури, туризму, охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини тощо. Ця програма діятиме до 2020 року і за її рахунок фінансуватимуться практично всі програми Східного партнерства.

Також обговорювали питання, пов’язаних з участю сторін у великих інфраструктурних проектах.