Сімнадцять закарпатських котелень переведено на альтернативні джерела опалення
Про стан розрахунків за спожиті енергоносії та вжиті заходи щодо скорочення споживання природного газу, а також виконання у 2014 році обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження поінформував директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Василь Пригара.
Посадовець зазначив: «Облдержадміністрацією активно впроваджуються заходи щодо скорочення споживання природного газу. Відтак, у бюджетній сфері краю впродовж вересня-грудня 2014 року досягнуто скорочення споживання природного газу на 27% до доведених обсягів споживання».
Василь Юрійович також розповів, що у бюджетній сфері переведено на використання альтернативних видів палива 17 котелень. «Станом на початок 2015 року забезпечено 100% оплату спожитого торік природного газу», - зауважив він.
На Закарпатті також впроваджується в дію комплексна програма енергоефективності та енергозбереження, - інформує управління інформаційної діяльності та зв'язків з громадськістю ОДА.
«Так, минулоріч за рахунок впровадження подібних заходів зекономлено майже 130 тис. тонн палива на суму понад 400 млн гривень. Основним напрямком цієї програми є заміна традиційних видів палива альтернативними», - підкреслив чиновник.
Щодо питань використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії, то за інформацією Василя Пригари, виробництво електроенергії в області зосереджено на 7 гідроелектростанціях загальною потужністю 40,0 МВт, якими вироблено 104,5 млн кВт/год; трьох сонячних електростанціях загальною потужністю 18 МВт, якими вироблено 20,2 млн кВт/год енергії та одній біогазоустановці потужністю 1,0 МВт, на якій вироблено 0,2 млн кВт.год. Власне виробництво електроенергії за 2014 рік становить 124,7 млн кВт/год, що складає 7,1% від загального споживання (зменшилось на 11,6 млн кВт/год (8,5%) у порівнянні з 2013 роком).
Для збільшення власного виробництва електроенергії та розвитку відновлювальних джерел енергії в області торік введено в експлуатацію ГЕС-2 у с.Т.Поляна Перечинського району потужністю 1,0 МВт, а також біоустановку зі збору та утилізації метану у с.Барвінок Ужгородського району потужністю 1,0 МВт.
Аналіз використання електроенергії споживачами області вказує на зменшення її обсягів. Протягом 2014 року в мережі області споживачам забезпечено постачання 1746,8 млн кВт/год електроенергії, що на 0,4 млн кВт/год менше, ніж у 2013 році. Разом з тим спостерігається зростання споживання електроенергії населення у порівнянні з попереднім роком - на 14,5 млн кВт/год.
Торік в області спожито електричної енергії на суму 1146,8 млн гривень. Відповідно споживачами сплачено 1154,6 млн грн. Відсоток проплати склав 100,7%, в тому числі населення розрахувалося на 98,9%. Бюджетні установи та організації, які фінансуються: з державного бюджету – 99,0%; з місцевого бюджету – 100,3%.