Для водіїв готують нові штрафи за перевищення швидкості

Народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що в Україні готуються збільшити штрафи для водіїв за перевищення швидкості. Максимальна сума адміністративного покарання може сягнути 17 тисяч гривень за певних умов.
Зараз за перевищення швидкості на понад 20 км/год водіїв карають на 340 гривень. Якщо на понад 50 км/год, тоді доведеться сплатити 1700 гривень.
Ці суми незабаром можуть підвищити. Ольга Василевська-Смаглюк у своєму Telegram-каналі повідомила, що розробляється законопроєкт, який змінить і розмір штрафів, і саму градацію суми залежно від порушення.
Нові штрафи можуть виглядати так:
- при перевищенні швидкості на понад 20 км/год, водій сплатить 680 гривень,
- якщо зафіксована їзда понад 40 км/год вище дозволеної межі, тоді випишуть штраф 2040 гривень,
- при порушенні швидкісного режиму понад 60 км/год – штраф 2720 грн,
- понад 80 км/год – оплатити доведеться 3400 грн.
Якщо за рік керманич порушив 5 і більше разів – штраф 17 тисяч гривень.
Скільки дозволено їхати у населеному пункті
У населеному пункті в Україні дозволено їхати не більше 50 км/год – це пункт 12.4 ПДР.
Але є винятки. У житлових і пішохідних зонах – до 20 км/год, а на окремих ділянках можуть бути інші обмеження, якщо стоять відповідні дорожні знаки.
Раніше прем’єр-міністр України Юлія Свириденко повідомила, які зміни готують для водіїв.