Для водіїв готують нові штрафи за перевищення швидкості

Для водіїв готують нові штрафи за перевищення швидкості
Фото: Depositphotos

Народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що в Україні готуються збільшити штрафи для водіїв за перевищення швидкості. Максимальна сума адміністративного покарання може сягнути 17 тисяч гривень за певних умов.

Зараз за перевищення швидкості на понад 20 км/год водіїв карають на 340 гривень. Якщо на понад 50 км/год, тоді доведеться сплатити 1700 гривень.

Ці суми незабаром можуть підвищити. Ольга Василевська-Смаглюк у своєму Telegram-каналі повідомила, що розробляється законопроєкт, який змінить і розмір штрафів, і саму градацію суми залежно від порушення.

Нові штрафи можуть виглядати так:

  • при перевищенні швидкості на понад 20 км/год, водій сплатить 680 гривень,
  • якщо зафіксована їзда понад 40 км/год вище дозволеної межі, тоді випишуть штраф 2040 гривень,
  • при порушенні швидкісного режиму понад 60 км/год – штраф 2720 грн,
  • понад 80 км/год – оплатити доведеться 3400 грн.

Якщо за рік керманич порушив 5 і більше разів – штраф 17 тисяч гривень.

Скільки дозволено їхати у населеному пункті

У населеному пункті в Україні дозволено їхати не більше 50 км/год – це пункт 12.4 ПДР.

Але є винятки. У житлових і пішохідних зонах – до 20 км/год, а на окремих ділянках можуть бути інші обмеження, якщо стоять відповідні дорожні знаки.

Раніше прем’єр-міністр України Юлія Свириденко повідомила, які зміни готують для водіїв.