Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Іршавські рятувальники вчили місцевих мешканців берегти себе від вогняної стихії (ФОТО, ВІДЕО)

Іршавські рятувальники вчили місцевих мешканців берегти себе від вогняної стихії (ФОТО, ВІДЕО)

Щоб убезпечити громадян від пожеж та звернути їх увагу на покращення протипожежного стану своїх помешкань, 22 січня іршавські рятувальники спільно з представниками соціального захисту, органів...

Щоб убезпечити громадян від пожеж та звернути їх увагу на покращення протипожежного стану своїх помешкань, 22 січня іршавські рятувальники спільно з представниками соціального захисту, органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування за участі представників засобів масової інформації, здійснили пожежно-профілактичне відпрацювання м. Іршава.

Для більш якісного проведення зазначеного заходу та допомоги колегам Управлінням ДСНС України у Закарпатській області також було відряджено ряд досвідчених працівників.

Даний район вибраний не випадково, адже у 2014 році на території району виникло 66 пожеж, з яких 18 – у райцентрі. Вже з початку 2015 року на його території фіксується, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, зростання кількості пожеж з 2 до 5 випадків. Варто наголосити, що перша пожежа із летальним наслідком у 2015 році трапилася саме в Іршавському районі (с. Бронька). Четвертого січня 47-річний господар житлового будинку, за власну згубну звичку покурити в ліжку напідпитку розплатився найдорожчим – власним життям.

За словами начальника Іршавського райвідділу Управління ДСНС України в Закарпатській області Івана Мошколи, аналіз стану пожеж в районі загалом засвідчує, що найбільша їх кількість (3 пожежі з 5, а це 60 відсотків) припадає на житловий сектор, а домінуючими причинами їх виникнення є порушення монтажу та експлуатації електромережі та необережне поводження з вогнем.

За правило, найчастіше від вогняної біди потерпають дворогосподарства соціально незахищених верств населення - літні люди, немічні, хворі, одинокі громадяни та ті, що входять до так званої групи ризику, котрі, за певних обставин, опинилися за межею бідності. Питання забезпечення пожежної безпеки власних помешкань, зокрема ремонти електрообладнання та пічного опалення у них стоять далеко не на першому місці. Отож, саме мешканці таких дворогосподарств були в центрі уваги даного профілактичного заходу.

У більшості таких помешкань відсутні електрозапобіжники заводського виготовлення, використовуються подовжувачі з одночасним увімкненням до них значної кількості електроспоживачів, відсутні металеві листи перед топковими отворами, тобто все те, що може призвести до виникнення пожеж. Кожному господареві вручалася пам’ятка домовласника, де вказувалися основні недоліки в монтажі та експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які може виникнути пожежа, а також протипожежні вимоги та заходи, які необхідно виконувати. Така наочна агітація покликана підвищити обізнаність людей щодо питань власної безпеки.

Не оминули працівники пожежно-рятувальної служби й місцевих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, де учням розповіли про небезпеку вогняного лиха та виклали основні вимоги правил безпечної життєдіяльності. Також дітям продемонстрували пізнавальні фільми й роздали яскраві листівки із наочним зображенням правил, яких треба дотримуватися задля уникнення загорання в будинку. Крім цього, рятувальники ознайомили школярів із пожежно-технічним обладнанням і спорядженням вогнеборців. На завершення бійці ДСНС здійснили показові виступи й дали дітям можливість приміряти бойовий одяг пожежників.

Родзинкою цього відпрацювання став мобільний консультаційний пункт, який було розгорнуто в центрі Іршави. Таку практику в області започаткували вперше. Тут викладачі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області за допомогою спеціальних манекенів вчили перехожих правильно надавати першу медичну допомогу, одягати протигази та захисні костюми. Окрім цього, спеціальний відеофільм розповів про те, як слід діяти при пожежах та інших надзвичайних ситуаціях.

«Варто наголосити, що такі практичні відпрацювання проводитимуться по всій території області, адже вони направлені на те, аби звернути увагу громадян більш відповідально ставитися до вимог правил безпеки у побуті. Безперечно, повністю виключити можливість виникнення пожеж, надзвичайних подій та загибелі людей на них неможливо, проте спільні зусилля всіх служб мають бути направлені на проведення саме профілактичної роботи. Адже, такі заходи, у свою чергу, допоможуть зменшити кількість пожеж, надзвичайних подій, а, головне, трагічних випадків на них», - наголосив заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андрій Сікора.