В Іршавському райвідділі міліції знаходиться 98 сімейних бешкетників, – Ярослав Тодавчич
Проблема насильства у сім′ї існує давно, тільки часто буває прихованою. Не тільки кривдники, але й сама жертва нерідко докладає зусиль, щоб не «виносити сміття із хати», або через сором, або через страх, або й через безпорадність, відчуття неможливості змінити будь-що на краще, а інколи – просто через незнання.
Про це повідомляє речниця Іршавського РВ УМВС Віта Горзов.
Про стан роботи з сімейними бешкетниками на території Іршавського району розповів начальник сектору дільничних інспекторів міліції підполковник Ярослав Тодавчич.
За його словами, з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти гендерного насильства», приурочена до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок.
На даний час на обліку в Іршавському райвідділі міліції знаходиться 98 сімейних бешкетників, протягом року дільничні інспектори винесли 112 офіційних попереджень про неприпустимість вчинення насильства в сім′ї та склали 112 адмінпротоколів за ст.173.2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (вчинення насильства у сім′ї або невиконання захисного припису). Рішенням суду на даних осіб було накладено адміністративні штрафи від 51 до 85 грн. Серед притягнутих до відповідальності є не тільки чоловіки, а й 6 жінок, від дій яких потерпіли родичі.
Проблема насильства в сім′ї заявляє про себе на повний голос. З кожним днем кількість сімей, де потрібно втручання дільничного, зростає. Так, в селі Білки під час розлучення чоловіка з жінкою майже протягом місяця до них навідувався дільничний. Поговорить з чоловіком, ніби все владналось, та через один-два дні знову звернення від дружини. Поки дорослі з′ясовували між собою стосунки, то забули, що поряд знаходяться неповнолітні діти, які від їхніх постійних чвар страждають.
У селі Хмельник 43-річна жінка почала пиячити. Внаслідок цього розпочались постійні сварки та конфлікти у сім′ї. Деякі інциденти закінчувались побиттям та викликами правоохоронців. На даний час відносно жінки відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України (Умисне легке тілесне ушкодження).
На жаль, такі сім′ї є майже в кожному селі, але не кожна жінка відважиться звернутись до правоохоронців. Поряд з жінками жертвами домашнього насилля стають їхні діти. Їм доводиться неодноразово спостерігати, як п’яний батько лупцює матір, а інколи й дітей та своїх стареньких батьків.
У більшості причиною сімейного насилля є незгода в сім′ї та алкоголь. Жінкам не слід приховувати насилля, а звернутись до дільничного інспектора міліції чи телефонувати у разі необхідності на «102».