На Міжгірщині батарейками рятують екологію
Невеличка пальчикова батарейка, на перший погляд, яку шкоду може завдати? Це хімічне джерело струму, елементи якого вступають у реакцію, що під дією заряду перетворюється на електричну енергію? Та лише небагатьом відомо, що елементи, що входять до батарейки є токсичними та дуже небезпечними.
Бездумно викинута у звичайний смітник, батарейка потрапляє у природу і починає розкладатися. Хімічні елементи з джерела струму потрапляють у зовнішнє середовище, забруднюють воду та ґрунт. Лише одна батарейка забруднює важкими металами 400 літрів води та 20 кв.м ґрунту, - інформують у прес-службі НПП "Синевир".
Нагадаємо, що в НПП «Синевир» триває постійно діюча екологічна акція зі збору батарейок. У регіоні встановлено ряд урн для відпрацьований малих джерел струму, проводиться широка роз’яснювальна робота серед населення. Зібрані батарейки будуть відправлятися на переробку до державного підприємства «Аргентум» (Львів). Тож викидаймо шкідливі відходи правильно. Коробки для відпрацьованих батарейок, встановлено у центральному офісі НПП «Синевир», а також у адмінбудинках природоохоронних науково-дослідних відділень парку.