На Закарпатті "подорослішав" СНІД
Закарпаття має найнижчий показник захворювання на ВІЛ серед регіонів України. Він складає 27,8 на 100 тисяч населення, в Україні ця цифра становить 323,7.
В області є регіональна особливість поширення цієї хвороби – із 2007 року 60% нових випадків захворювання виявлено серед трудових мігрантів, які виїжджають у південні та східні частини країни та в Росію. Про це розповів сьогодні на зустрічі з журналістами керівник Закарпатського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк.
В Україні СНІД «подорослішав», якщо раніше найуразливішими до епідемії були молоді люди, від 18 до 25 років, то тепер захворювання найчастіше діагностують в осіб від 26 до 35. Це пов’язано в першу чергу з тим, що проводити інформаційну профілактику в навчальних закладах простіше, ніж із дорослим населенням.
Значних успіхів вдалося досягти й в убезпеченні дітей, народжених батьками з ВІЛ, такі стоять на обліку до 18 місяців. Серед народжених у 2012 році випадків захворюваності на Закарпатті не виявлено. Такий же показник прогнозується для дітей, які з’явилися на світ у минулому році.
Основною формою передачі хвороби в Україні є статева, на Закарпатті не було жодного ін’єкційного випадку зараження на минулий рік, – розповів Миронюк.
За 10 місяців цього року у нас зареєстровано 61 новий випадок інфікування. Діагноз СНІД встановлено 36 особам. Найпоширенішим є статевий шлях при гетеро сексуальних стосунках – 73,8%.
У Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом в Ужгороді повідомляють, що Закарпаття не має соціальних груп ризику, всі особи, які ведуть ризикований спосіб життя, інфікуються незалежно від того, який щабель займають у суспільстві.
Немає і особливостей поширення недуги у нацменшин, єдине, що хвилює закарпатських лікарів – це спільне грудне вигодовування у ромів, проте це наразі ніяк не позначається на статистиці.