Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Близько 30 тисяч закарпатців загинули у Першій Світовій війні

Близько 30 тисяч закарпатців загинули у Першій Світовій війні

З нагоди 100-річчя з дня початку Першої світової війни в Ужгороді студенти факультету туризму УжНУ провели безкоштовну екскурсію. Розпочали її традиційно на площі Театральній біля Миколайчика....

З нагоди 100-річчя з дня початку Першої світової війни в Ужгороді студенти факультету туризму УжНУ провели безкоштовну екскурсію.

Розпочали її традиційно на площі Театральній біля Миколайчика. Всього на екскурсії зібралося близько 30 молодих людей.

На початку екскурсії проректор УжНУ Федір Шандор розповів, що студенти заздалегідь повинні були внести до Вікіпедії інформацію по сторінках, які б висвітлювали перебіг воєнних дій під час Першої Світової у різних районах Закарпаття.

Далі всім присутнім нагадали, з чого ж розпочалася війна. 28 червня 1914 року, сербський студент Гаврило Принцип убив ерцгерцога Франца Фердинанда, спадкоємця австро-угорського престолу, в Сараєві. Сторони конфлікту так і не дійшли згоди, тож 28 липня у Європі розпочалася війна. 29 серпня до неї підключилася Росія.

"Сьогодні у всіх англомовних країнах відзначають День червоних маків - день перемир'я і прощення всім, хто брав участь у тій війні", - розповів Федір Шандор.

Далі він передав слово студенту факультету туризму та міжнародних комунікацій УжНУ Віктору Опаленику.

Хлопець у ході екскурсії розповів, що у 20-30 роках по усій території Чехословаччини було зведено 124 меморіали жертвам Першої Світової. В Ужгороді таким стала Покровська православна церква, збудована у 1934 році Всеволодом Коломацьким.

Далі слово передали іншим студентам, котрі підготували матеріали по ходу війни у кожному з районів Закарпаття. Зокрема, вони зазначили, що у ході війни загинуло понад 6 мільйонів людей, при чому десь 30 тисяч з них були закарпатцями.

Наостанок Федір Шандор розповів, що до 6 грудня по Закарпаттю мають розставити точки геокешингу по подіях Першої Світової війни. Нагадаємо, геокешінг - туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, яка полягає у знаходженні схову, створених іншими учасниками гри.