Ужгородські студенти вирушили у мандрівку закарпатською старовиною (ФОТО)
На Закарпатті через різні чинники склався самобутній регіональний комплекс традиційного народного вбрання, що зберіг давню українську культурну основу, а в межах етнографічних груп краю – спільні етноідентифікаційні ознаки. Закарпатська – одна з небагатьох областей України, яка може похвалитися надзвичайним розмаїттям одягових комплексів.
Саме для того, щоб продемонструвати народний побут етнічних груп краю, було реконструйовано всі одягові комплекси Закарпаття, інформує Медіацентр УжНУ.
У втіленні цих задумів взяли участь кандидат історичних наук, завідувач відділу експозиції Закарпатського музею народної архітектури та побуту, доцент кафедри історії України ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Василь Коцан, завідувачка відділу масової науково-освітньої роботи Закарпатського музею народної архітектури та побуту Тетяна Сологуб-Коцан. «Головними героями» реконструкції народних строїв стали студенти 3-го і 4-го курсів історичного факультету УжНУ, що спеціалізуються на кафедрі історії України.
Для реконструкції були відібранні 16 одягових комплексів, які представляли як усі адміністративні райони краю, так і всі етнографічні групи українців Закарпаття, а також одягові традиції угорців і румунів області. За якихось 15–20 хвилин сучасна молодь «перевтілилася», вдало ввійшовши в роль гуцулів, бойків, лемків і долинян. Первинна скромність та замкнутість студентів швидко змінилися на емоції, радість, гордість за традиції своїх дідів-прадідів. Більшість студентів прагнула вдягти народне вбрання рідного району.