Волонтерів АТО запишуть у єдиний реєстр
Головне питання заходу: дискусійні моменти, які виникають під час перевезення через кордон України як гуманітарної допомоги, так і товарів для військових - учасників АТО та останні зміни у законодавстві, що стосуються оподаткування благодійної допомоги.
Роз’яснюючи під час зустрічі актуальні питання законодавства, що стосуються оподаткування благодійної допомоги, працівники ГУ Міндоходів краю наголосили на важливості дотримання законодавчих норм щодо обліку вказаної діяльності для можливості застосування пільгового оподаткування та обов’язкової реєстрації громадян, які займаються благодійною діяльністю в Реєстрі волонтерів АТО, йдеться у повідомленні інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів України в Закарпатській області.
Також закарпатські волонтери цікавились особливостями надання благодійної допомоги юридичними особами та правильним оформленням документів, що супроводжують такі процедури.
Звертаємо увагу, що дія Закону України № 1668-VII від 2 вересня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», який набрав чинності 26 вересня 2014 року, поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.
У свою чергу, працівники Чопської митниці Міндоходів акцентували увагу волонтерів, що під час здійснення митного оформлення спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів, серед інших товаросупровідних документів митному органу потрібно подати заяву довільної форми військових частин, міністерств та відомств, належним чином зареєстрованих у відповідних органах державної влади волонтерських організацій тощо.
Підсумовуючи зустріч, Олексій Петріченко, начальник ГУ ДФС у Закарпатській області, зазначив, що фіскальний орган краю готовий до діалогу з волонтерами для оперативного вирішення проблемних питань, тому їх роз’яснення та практика проведення подібних зустрічей триватиме й надалі.