На Яблунецькому перевалі ветерани згадали про події буремних воєнних років (ФОТО)
Яблунецький перевал на Рахівщині. Сюди минулої суботи з’їхалися представники ветеранських організацій Івано-Франківської та Закарпатської областей, владних структур та гості урочистого мітингу, присвяченого передачі Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» з нагоди відзначення 70-ої річниці визволення України та Закарпаття від німецько - фашистських загарбників.
"Нинішня естафета взяла старт у лютому 2013 році у місті Луганську. Тоді ніхто не міг передбачити, що саме там, звідки розпочиналася переможна хода визволителів України, у 2014 році, захищаючи свою землю, гинутимуть діти переможців у Другій світовій війні. Присутні на мітингу пом’янули хвилиною мовчання загиблих та згадали мільйони українців, які захищали Україну ті далекі роки і які захищають її нині", - зазначив керівник прес-групи обласної організації ветеранів України Василь Гутник.
Звучить Гімн України. Юнак та дівчина у національних костюмах вручають коровай Івано-Франківській делегації. Далі відбувається передача символів Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» від заступника голови обласної ради організації ветеранів України у Івано-Франківській області Рудольфа Кіма першому заступнику голови обласної ради організації ветеранів України в Закарпатській області Івану Жигану
- Власне у ті далекі жовтневі дні 1944 року було завершено визволення України та Закарпаття і розпочинається визволення країн Східної Європи, - говорить перший заступник голови Закарпатської обласної організації ветеранів України Іван Жиган. Лише після звільнення закарпатці втілили у життя свою багатовікову мрію - возз’єднатися з Україною.
Голова комітету ветеранів війни Закарпатської обласної ради організації ветеранів України, почесний ветеран України, полковник у відставці Олег Самойлович, котрий сказав, що пам’ять про війну, яка забрала тисячі і тисячі життів людей, потрібна всім живим.
Він розповів, що 19 тисяч закарпатців воювало у лавах Радянської Армії та Чехословацькій бригаді Людвіка Свободи. Після визволення краю понад 30 тисяч добровольців вступило до лав Червоної Армії і в її рядах більшість дійшла до Берліна та Праги. Закарпатці радо зустрічали армію-визволительку. Завдяки їх допомозі, фронту вдалося пройти Карпатські гори та прорватися неприступну лінію Арпада за 18 днів, звільнити 14 жовтня Ясіня. 16 жовтня - Рахів. Фінішує естафета в обласному центрі Ужгороді 28 жовтня нинішнього року. Ми, ветерани великої Вітчизняної війни, розповідали й будемо розповідати людям молодшого покоління правду про ті історичні події, що відбулися у жовтні 1944 року, щоб ніколи не допустити їхнього повторення, - наголосив О.Самойлович.
Про непростий час для країни говорили на мітингу заступник голови Ради ветеранів України, контр-адмірал флоту Юлій Короткін, заступник голови обласної ради організації ветеранів України в Івано-Франківській області Рудольф Кім, директор Івано-Франківського музею Героїв Дніпра Ярема Кваснюк, начальник відділу зв’язків з громадськими об’єднаннями департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації Ірина Мацюк та заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації Надія Токарчик.
Естафета пам’яті «Слава визволителям України» та її символи сприяють підвищенню патріотичного духу населення краю.
Приємно відзначити, що наше молоде покоління є патріотами своєї землі і, коли прийшов час її захищати, молодь масово пішла у добровольчі батальйони для боротьби з сепаратистами у Луганській та Донецькій областях і широко розгорнула волонтерський рух.
Почесні гості та організатори спільно поклали квіти вдячності й любові до Стели, встановленої на честь загиблих у боях за Карпати, визволителів України та до могили січових стрільців, захисників Вітчизни, загиблих під час військових дій Першої Світової війни.