Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В УжНУ реалізовуватимуть програму енергозаощадження

Про стан підготовки вишу до осінньо-зимового періоду йшлося під час Вченої ради, яка відбулася 29 вересня у приміщенні конференц-залу ректорату. УжНУ розпочинає програму енергозаощадження й...

Про стан підготовки вишу до осінньо-зимового періоду йшлося під час Вченої ради, яка відбулася 29 вересня у приміщенні конференц-залу ректорату. УжНУ розпочинає програму енергозаощадження й контролюватиме використання електроенергії у виші, щоб уникнути збоїв у роботі.

Серед інших питань порядку денного - впровадження електронної форми навчання в УжНУ, навчання у кредитно-модульній системі, створення комісії для організації нового складу Вченої ради і присвоєння звання «Почесний доктор УжНУ», повідомила Наталія Каралкіна з Медіацентру УжНУ.

Володимир Смоланка розпочав засідання Вченої ради зі вручення дипломів, нагород.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка розпочав засідання Вченої ради зі вручення дипломів, нагород за наукові й спортивні досягнення викладачам та іншим працівникам вишу. Також він вручив диплом доктора наук проректору Федору Шандору і кандидата - науковцю історичного факультету Володимиру Мойжесу.

Про підготовку до осінньо-зимового періоду 2014–2015 років доповідав проректор з адміністративно-господарської частини Дмитро Сойма. Насамперед він повідомив про лімітоване постачання газу, яке УжНУ мав у вересні-жовтні. Ідеться про 1200 кубометрів – у вересні, 1400 кубометрів у жовтні, що загалом досить мало. Тому УжНУ звертатиметься до Закарпатської ОДА та в ПАТ «Закарпатгаз», аби трохи збільшили ліміти для вишу.

Сьогодні університет має в розпорядженні 24 котельні, із них 13 – газові, 7 – електричні, 4 – вугільні. За літній період АГЧ перевірила майже всю систему, тому при запуску тепла вона не мала би давати збоїв.

Нові модульні котельні на Університетській, 13 вже лаштують до роботи. Невдовзі їх перевірять спеціалісти зі Львова, які готували ці котельні. В УжНУ сподіваються, що ліміти на газ будуть збільшені, тож запустять теплопостачання вчасно.

Проектор з АГЧ під час вченої ради попросив деканів звернути увагу на всі види енергії, яку споживає університет, оскільки чимало грошей доводиться платити за електрику, особливо в зимові місяці. Було запропоновано контролювати використання електроенергії у період вмикання обігрівачів, аби уникнути збоїв у роботі мережі.

У виші вже досить давно затверджена програма енергозаощадження, а тепер мають намір активно її реалізовувати. «Будемо пропонувати студентам виконувати дипломні роботи з енергозаощадження. Я хотів би, щоб науковий потенціал університету було долучено до вирішення цього питання», – пояснив таке рішення Дмитро Сойма.

До слова, теплопостачання у виші можуть розпочати тільки після рішення міськвиконкому.