Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Нищівне вирубування лісів у Воловці може залишити селище без питної води

Нищівне вирубування лісів у Воловці може залишити селище без питної води

У 2013 році селище Воловець зіткнулося з дуже серйозною проблемою – реальною загрозою перебоїв в постачанні питною водою в спекотній літній та морозний зимовий періоди. Про це повідомляє сайт...

У 2013 році селище Воловець зіткнулося з дуже серйозною проблемою – реальною загрозою перебоїв в постачанні питною водою в спекотній літній та морозний зимовий періоди.

Про це повідомляє сайт Воловецького "Водоканалсервісу".

З приходом нового керівництва, прийняті комунальним підприємством екстрені міри по укріпленню водозабору і резервуарів водоочисних споруд забезпечили наповнення резервуарів достатнім об’ємом води та підвищили її якість. Однак липневі зливи 2014 року показали, що внаслідок діяльності по лісозаготівлі, проблемним для забезпечення селища водою став також період грозових дощів.

Вище селищного водозабору Воловця ведуться інтенсивні лісозаготівельні роботи в результаті яких значно засмічені порубковими рештками русла струмків, що живлять водозабір. Продукти гниття цих решток забруднюють питну воду, а під час проливних дощів рештки деревини та кавалки глини зносяться безпосередньо до водозабору.

То ж після кожної зливи підприємство змушене очищати русла струмків та басейн водозабору від продуктів вирубки лісу, а це значить, що підприємство несе значні матеріальні витрати (7407 грн. з початку липня) при подоланні наслідків негоди і рано чи пізно обов’язково доведеться переглянути тарифи на водопостачання в бік їх зростання.

Звісно, дерева та трав’яний покрив за один день не виростуть. Для того, щоб грязеві потоки не потрапляли у водозабір необхідно терміново встановити додатковий шлюз вище по руслу Волівчика, що дасть змогу відвести воду поза басейн. На це потрібні кошти в сумі 15000 гривень, невеликі кошти, але їх підприємство не має… При матеріальній допомозі лісорозробників ця проблема може бути вирішена.