У Хусті підприємці використовують фіктивні довідки для участі у конкурсах, – прокуратура
Проведеними Хустською міжрайонною прокуратурою проведено перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів при здійсненні державних закупівель управлінням освіти, молоді та спорту Хустської РДА, а також в управлінні освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради.
Як повідомив Хустський міжрайонний прокурор Юрій Беламут: «Виявлено, що одним з учасників конкурсних процедур підроблено та використано позитивний висновок СЕС, а саме - санітарний паспорт на автомашину, що перевозить харчові продукти, та ще двома учасниками надано довідки про наявність у їх працівників відповідної категорії, яких насправді у підприємців не було. До того ж, один з цих підприємців використовував таку фіктивну довідку декілька разів для участі у чотирьох конкурсах закупівлі продуктів харчування».
Відомості щодо вказаних фактів та осіб внесено до ЄРДР за та зареєстровано три кримінальні провадження за попередніми правовими кваліфікаціями ч. 1, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України - підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів.
Наразі проведення перевірки продовжується.
Довідка: ч. 1 ст. 358 КК України - підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут - караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
ч. 3 ст. 358 КК України - дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
ч. 4 ст. 358 КК України - використання завідомо підробленого документа - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області