У Закарпатті найвищий в Україні кількісний склад домогосподарств
Сім’я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності та розвитку.
Дослідження життєвого рівня населення проводиться органами статистики шляхом вибіркового обстеження умов життя домогосподарств. За його даними в області у 2014 р. налічується 355,7 тис. домогосподарств, що складає 2,1% від їх загальної кількості по Україні. З них 59,3% проживають у сільській місцевості, решта – у міських поселеннях. За кількісним складом середній розмір домогосподарств області становить 3,47 особи та є найвищим серед регіонів при 2,58 особи в середньому по країні.
Для області найбільш характерні домогосподарства з чотирьох і більше осіб (47,3% загальної кількості). Майже кожне восьме домогосподарство має в своєму складі лише одну особу, а кожне п’яте – двох та трьох осіб.
Більша половина домогосподарств (54,1%) мають дітей віком до 18 років. При цьому одну дитину мають у своєму складі 55,6% домогосподарств з дітьми, а третина – двох дітей. Кожна десята сім’я області багатодітна (з трьома і більше дітьми).
Умови та рівень життя домогосподарств у значній мірі залежать від кількості дорослих осіб у їх складі. Зокрема, п’ять з одинадцяти домогосподарств з дітьми має у своєму складі дві дорослі особи, більше половини – три особи і більше.
Домогосподарства без дітей становлять 45,9%. Кожне четверте складається з однієї особи, сім з десяти у непрацездатному віці.
Добробут домогосподарств залежить від наявності та кількості працюючих осіб у їх складі, так 78,2% домогосподарств області мають у своєму складі працюючих осіб при 65,2% домогосподарств по країні.
Любов Когуч, заступник начальника відділу обстежень умов життя домогосподарств ГУС