Працівників, яких було звільнено у зв’язку з мобілізацією, вже поновлено на роботі
Прокурорськими перевірками з питань дотримання вимог трудового законодавства щодо працівників, яких призвано на військову службу під час мобілізації виявлено, що 36 громадян вказаної категорії було звільнено з роботи на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України.
Загалом, за вжитими органами прокуратури області заходами 10 працівників вже поновлено на роботі із збереження середньомісячної заробітної плати.
Адже, законом України від 27.03.2014 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який набрав чинності 01.04.2014 р., внесено зміни до ст. 39 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року.
Згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» вищевказана норма законодавства поширюється на громадян України, які починаючи з 18 березня 2014 року призвані на військову службу на підставі Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію».
Всього органами прокуратури області прийнято 40 постанов про проведення перевірок, за якими внесено 44 подання, до відповідальності вже притягнуто 6 осіб. За вжитими заходами 10 звільнених працівників, у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації, поновлено на роботі.
До того ж, перевірками в органах державної влади, місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, які мають мобілізаційні завдання (замовлення) з питань дотримання вимог законодавства при організації мобілізаційної підготовки прокурори також виявили окремі порушення.
Так, прокуратурою Перечинського району встановлено, що всупереч Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Перечинській районній державній адміністрації відсутні річні програми мобілізаційної підготовки. Мобілізаційні завдання до Перечинської міської ради не доведено, договір на їх виконання не укладено. Прокурором голові райдержадміністрації внесено подання.
Аналогічні порушення в діяльності райдержадміністрацій виявлено прокурорами Воловецького, Мукачівського районів та Хустським міжрайонним.
Мали місце порушення в діяльності органів місцевого самоврядування при організації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації.
До прикладу, прокуратурою Тячівського району встановлено, що інспекторами військово-облікових столів окремих населених пунктів, всупереч Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», облік військовозобов’язаних належним чином не здійснюється. Як наслідок, зняття з реєстрації місця проживання військовозобов’язаних проводиться без відома військових комісаріатів.
На усунення виявлених порушень, прокуратурою внесено подання сільським головам.
Подібні порушення в діяльності органів місцевого самоврядування виявлялись прокурорами міста Мукачева, Великоберезнянського, Виноградівського, Іршавського, Мукачівського, Перечинського, Рахівського, Тячівського районів, Берегівським, Ужгородським та Хустським міжрайонними.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області