Закарпаття вже прийняло 34 кримські родини
Кажуть, потрібне лише житло, а все інше знайдуть і самі.
До Закарпаття продовжують прибувати біженці з Криму та переселенці зі Сходу України. Так, наразі область вже прийняла 34 кримські родини. Місцеві допомагають їм шукати робочі місця і житло, а переселенці сподіваються, що колись повернуться додому.
Акім з Криму переїхав до Закарпаття разом із дружиною, трьома дітьми. У Криму родина займалась сільським господарством – тримали теплиці, з яких реалізовували власну продукцію. На Закарпатті розпочали життя з нуля – орендують неподалік Ужгорода будинок, дітей влаштували у місцеву школу. Кажуть – жодної допомоги не потребують – лише житло, все решта здобудуть власною працею. Про від'їзд додому поки не думають, бо коли це станеться – наразі невідомо. Тепер, кажуть, у них буде дві малі Батьківщини.
В Ужгороді Акім готується відкрити кафе. У ньому вже за кілька тижнів готуватимуть кримськотатарські плов, чебуреки та пригощатимуть кавою.
Попри те, що в області діє координаційний штаб із підтримки біженців, адаптуватись до нових умов життя здебільшого допомагають звичайні люди. Головне, кажуть, не боятись брати на себе ініціативу.
Підприємець-волонтер Василь Дідичин каже: "Початок завжди важкий, починаючи від побутових речей, закінчуючи матеріальним. Люди, які переселяються сюди, мають мати розуміння – з чого починати, до чого рухатись. Тоді нам на місцях стає легше. Якщо ми будемо знати, до чого люди прагнуть – нам легше буде допомагати".
Левова частина переселенців – цивільні, але є і декілька родин військовослужбовців.