В Ужгороді водії перекрили українсько-словацький кордон (ВІДЕО)
Правда, тільки на півгодини. Такою акцією - вже вкотре - вирішили звернути увагу влади на проблему високої ціни за розмитнення автомобілів в Україні. У чому суть - розбиралася Марина Коваль.
Власники нерозмитнених машин свій протест починають з автомобільного майданчика в Ужгороді.
Вадим Шишканич, власник нерозмитненої машини:
- У Словаччині така машина коштує близько трьох тисяч євро, у нас така машина коштує близько восьми. Розмитнювати її ну зовсім не цікаво, тому що виходить дорожче, чим купити таку в Україні, порядка 7-8 тисяч євро.
Ці водії обурені, що їхні автомобілі можуть перебувати в Україні лише п'ять днів як транзитні. Потім - за законом - повинні перетинати кордон. І так вже 5 років.
Павло Білецький, власник машини з іноземною реєстрацією:
- Ніби нас хтось посадив на домашній арешт, ми змушені їздити відмічатися на кордон. Такий стан справ він створює величезні черги на кордоні, за даними митників, з якими ми спілкуємося - 50% автомобілів їдуть просто на пересічку.
У них дві основні вимоги: щоб термін перебування машин з іноземними номерами був збільшений до 30 днів, а вартість розмитнення - знижена. Водії проїхалися колоною вулицями Ужгорода і зупинилися біля шлагбаума на українсько-словацькому кордоні.
Василь Юрочко, активіст:
- Нас поки що ніхто не чує чи робить вигляд, що не чує.
У лічені хвилини на кордоні утворилася "пробка".
- Не можу вам інтерв'ю давати.
- Ми охорона громадського порядку.
Водії машин з українськими номерами, які через акції змушені були простоювати на кордоні, протестуючих підтримують.
Тетяна Хижняк, туристка зі Львова:
- Напевно, це питання треба вирішувати на користь своїм громадянам. Не обурює, що може обурювати більше ніж окупація російськими військами східної України
Михайло Конечяко, водій з Ужгорода:
- Акція правильна. Нащо нашим правітєлям строїти і давати робочі місця, якщо вони за розтаможку машини беруть буквально десь десять тисяч євро, завод BMW стільки не заробляє, що робить машину BMW.
Розблокувати кордон водії погодилися тільки після того, як до них вийшов співробітник митниці та запевнив: про їх акції повідомили вищі органи влади, від яких залежить зміна законодавства.
- Треба внести зміни у митний кодекс України, митний кодекс України зміни може хто внести - Верховна рада, тобто ваш голос буде почутий доповідь відповідний буде й ти на Київ.
Цього разу водії роз'їхалися. Але якщо їх питання так і не почнуть вирішувати - знову пообіцяли повернутися. Надовго. З наметами.
Марина Коваль, Юрій Ковальов, телеканал "Інтер"