Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Закарпатських інтернет-провайдерів масово "досять" з Росії

Оператори зв’язку борються з перешкодами та пояснюють клієнтам причини збоїв у подачі послуг зв’язку. Ось вже три доби минуло відтоді, як ужгородські користувачі інтернет-провайдера «Тевіант»...

Оператори зв’язку борються з перешкодами та пояснюють клієнтам причини збоїв у подачі послуг зв’язку.

Ось вже три доби минуло відтоді, як ужгородські користувачі інтернет-провайдера «Тевіант» залишаються практично без зв’язку. Багато хто з них вимушено тимчасово користується мобільним інтернетом для отримання, принаймні термінової пошти та доступу до новин. Ще дехто задіює свої резервні інтернет-канали. Частина клієнтів зберегла підключення до «альтернативних» провайдерів, хоч і набагато повільніших. Адже перебої дає будь-яка техніка.

Однак, цього разу збій стався не у техніки. Цього разу проблеми зі зв’язком провайдер має через цілеспрямовану «хакерську» Ддос-атаку на свої аплінки (постачальників вхідного інтернету). Ось що розповів керівник ужгородського інтернет-провайдера «Тевіант» Андрій Явін:

Отже, суть проблеми така. 23 березня у нас почалися короткочасні перебої зі зв'язком і збільшилися затримки з'єднання. Так починалася ддос-атака. Це так званий розігрів бот-нет мережі. Підготовча процедура, пристрілка. 24 березня о 9:00 почалася повномасштабна цілеспрямована атака на відмову в обслуговуванні. Розподілена атака на відмову в обслуговуванні (англ. DoS attack, DDoS attack, Distributed Denial-of-service attack). Це означає цілеспрямований напад на комп'ютерну систему з наміром зробити комп'ютерні ресурси недоступними до користувачів, для яких комп'ютерна система призначена. Буквально 30 хвилин навантаження на зовнішній канал досягло 20 Гігабіт в секунду. Наш прикордонний маршрутизатор від такого навантаження почав давати збої, які виявилися у різкому погіршенні зв'язку та недоступністю багатьох інтернет-ресурсів.

З нашого боку були вжиті контрзаходи з фільтрації мереж і адресного простору з підозрілим і явно деструктивним трафіком. До вечора ситуація трохи прояснилася - більш-менш "чистим" виявився український сегмент інтернету. Найбільш "загиджені" джерелом стали адреси належать "Комстару", мережам з географічною прив'язкою в Сочі і Уралі (Челябінські суворі мужики) :).

Цю інформацію згодом підтвердили наші колеги-магістральники. Тобто, представники компанії у якої ми купуємо канали зв'язку. За словами адміністратора магістрального зв'язку - такі випадки замовні, оскільки випадково навантаження в 5-10 разів зростати не може.

Мета таких атак - вибити конкурента або створити інформаційну блокаду. Наразі тим, хто цю атаку організував, нажаль, це вдається.

Ми продовжуємо роботи з підтримки працездатності мережі, і просимо наших клієнтів-ужгородців вибачити за незручності. Вони сталися не з нашої вини.

На підтвердження своїх слів «Тевіант» надіслав нам графіки, за якими видно, що роботу українського інтернету таки цілеспрямовано блокують. Отож, перебої з інтернетом – це частина інформаційної війни, оголошеної, вочевидь, Росією.

Олександр Попович