У Центрі реабілітації бурих ведмедів Національного природного парку "Синевир" вже готуються до зими
Всім ведмедям збільшили харчовий раціон на 30 відсотків. Таким чином, посилено харчуючись, клишоногі нагулюють товстий шар жиру на зиму.
З настанням осені у ведмедів фізіологічно збільшується потреба у їжі, появляється «ведмежий апетит». Одинадцятьом мешканцям реабілітаційного центру почали видавати втричі більше різноманітних харчів: хліба, борошна, моркви, яблук, гарбузів та інше. «Порівняно із весняною вагою, ведмідь повинен набрати ще 50 відсотків маси тіла, - розповідає ветеринарний лікар Центру реабілітації бурих ведмедів Михайло Маслей. – Деякі нагулюють аж 15-20-ти сантиметровий шар жиру. Тепер найкращий апетит у нашому центрі мають ведмеді Беня та Малиш».
Запас жиру під шкірою підтримує ведмедя кілька зимових місяців поки він спить – тобто, знаходиться у стані анабіозу - між життям і смертю .
Оскільки мета реабілітаційного центру - повернути тваринам природні інстинкти, то його фахівці роблять все для того, щоб всі ведмеді на зиму влягалися спати. Та через важкі психологічні травми, які завдали ведмедям їхні попередні власники, добитися цього дуже важко. Найбільш травмованою є психіка у Бені, Малиша та Стелса.
Ветлікар Михайло Маслей розповідає: «Минулого року кілька ведмедів нібито готувалися лягати спати на зиму. Для прикладу, Потап і Бубочка облаштували собі «сімейне гніздечко» - барлогу, де проводили багато часу. Але так і не заснули. Ведмедиця Роза теж мостила собі барлогу і навіть проспала там п’ять днів. Та потім чомусь прокинулася і пішла їсти. У той час гуляти вийшли 30-ти річна «бабуся» Іра, яка, побачивши звільнену «квартиру» Рози, швиденько там вмостилася і …заснула на 4 місяці. Вона єдина проспала всю зиму».
Стимулюють працівники реабілітаційного центру ведмедів до сплячки не лише посиленим харчуванням з вересня, але й зменшенням раціону у грудні. Ведмідь, який не спить. повинен зрозуміти, що їжі менше, бо довкола сніг, і тепер настала пора трохи поспати.
НПП "Синевир"