120 працівників трудяться на швейній фабриці у селі Середнє (ФОТО)
Нещодавно журналісти побували в Середньому й не могли не зайти на фабрику. Як вправний гід, директор ТзОВ «РОСС – Україна» Віктор Костів особисто влаштував екскурсію виробництвом. Менш, ніж за пів години ми побували в кожному з цехів, почали зі складу витратних матеріалів для пошиття жіночих джинсів і закінчили у пакувальному цеху.
Нині тут працюють 120 осіб, в основному жінки. Чоловіки ж трудяться в закрійному. Із усього загалу 40 жінок місцеві, інші жителі 15-ти довколишніх сіл, працюють навіть із Мукачівщини. Тут створені оптимальні умови праці. Тим, хто добирається самотужки на роботу компенсують витрати на дорогу. Середня заробітна плата – до двох тисяч гривень й лише від сумлінності швачок залежить кінцевий успіх.
На підприємстві оновлено технічне обладнання, з’явилися такі машини, як до прикладу, вишивальна, аналогів якій в Україні поки немає. Саме це диво техніки здатне вишивати візерунки на кишенях одночасно для восьми пар джинсів, до того ж 12-ма кольорами. Варто лишень закласти в комп’ютер програму й натиснути кнопку.
Значно розширилися й виробничі потужності. Нині тут самотужки на спеціальних величезних принтерах виготовляють і лекала, за якими закрійники й кроять штани.
Згодом усі деталі «прямують» до швачок, кожна операція суворо регламентована та обмежена відповідним часовим проміжком. І ось вже у руках керівника щойно пошита пара. Але й це ще не все. Перед тим, як потрапити на прилавки магазинів продажу елітного одягу відомого західнонімецького виробника «Гері Вебер», за технологією готові джинси везуть в Ужгород на прання. Й лише після цього виріб прасують. У відповідному цеху спеціальний агрегат парою ніби надуває готові вироби, надаючи їм необхідної форми, відтак штани потрапляють на прасувальні столи, які, за євростандартами, мають бути такого розміру, щоб на них вмістився виріб на всю довжину. Залишається лишень прикріпити бирку та запакувати.
За словами Віктора Костіва, на виготовлення однієї пари потрібно близько 40-ка хвилин. Щодня фабрика виготовляє 800 штук, при такій потужності виробництва про прибутки інвесторів взагалі не йдеться. Кошти заробляють виключно на зарплати та послуги. А для того, щоб вкладені у справу гроші почали приносити прибуток, потрібно виробляти щодня по тисячі штук. Власне гендиректор наразі й займається цим питанням і вже наступного року планує наростити обсяги виробництва.
Марія Підгорна, Тетяна Фаліс , "Вісті Ужгородщини"