Закарпатських молодих фахівців заманюватимуть у село
Кабмін збільшив одноразову допомогу молодим фахівцям у селі до 11,5 тисяч.
Кабмін України збільшив розмір одноразової адресної допомоги молодим фахівцям, які прийняли рішення працювати в сільській місцевості, удвічі – до розміру 10 мінімальних зарплат, що на сьогодні становить 11 470 грн.
Цими днями уряд затвердив Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, та перелік професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими буде надаватися така допомога. «Одноразова адресна допомога, починаючи з 1 січня 2014 року, виплачуватиметься в десятиразовому розмірі мінімальної заробітної плати молодим працівникам – громадянам України віком до 35 років, випускникам професійно-технічних і вищих навчальних закладів», – говориться в повідомленні прес-служби уряду.
За урядовою постановою, доводити вірність клятві Гіппократа та доносити «вічне й добре» школярам молоді фахівці зобов’язані три роки за контрактом, а якщо витримають десять – можуть сподіватися на власний будинок. Віковий ценз претендентів на соцвиплату – до 35 років, освіта – вища або середня спеціальна, зазначають у Міносвіти. Платитимуть соціальну допомогу служби зайнятості. Для одержання допомоги фахівці мають упродовж 6 місяців після закінчення навчання працевлаштуватися самостійно, за направленням навчального закладу або територіального органу й укласти трудовий договір на термін не менш як три роки про роботу за одержаною кваліфікацією із закладами, підприємствами, установами й організаціями, які розташовані в селах і селищах.
Наскільки рішення є актуальним, навіть важко охарактеризувати. Так, за даними Закарпатського обласного центру зайнятості, за січень – червень 2013 року в центрах зайнятості краю отримували послуги 10,9 тис. зареєстрованих безробітних у віці до 35 років, а це загалом 44% від загальної чисельності безробітних! Спеціалісти сподіваються, що така урядова пропозиція допоможе вирівняти проблему невідповідності попиту й пропозиції для молоді на селі й у місті. «Це й зрозуміло – молодь залишалася в містах тому, що там більше можливостей працевлаштуватися, але відтепер з’явиться суттєвий стимул повернутися в село», – зауважили в обласному центрі зайнятості.
До речі, нагадаємо, що з жовтня 2013 року зарплата лікарів та фельдшерів служби швидкої медичної допомоги збільшиться на 40% від постійного окладу. Постанова Кабміну «Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги» передбачає введення для медиків «швидкої» 20% надбавки до зарплати за особливий характер роботи та 20% – за особливі умови роботи. Також Кабмін затвердив можливість отримання тринадцятої зарплати для лікарів і медсестер «швидкої». Раз на рік вони зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі одного посадового окладу для вирішення соціально-побутових питань.
Наталія Петерварі