Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Церква Вознесіння Господнього в селі Ясіня – Всесвітня спадщина ЮНЕСКО (ФОТО)

Церква Вознесіння Господнього в селі Ясіня – Всесвітня спадщина ЮНЕСКО (ФОТО)

Природно і неперевершено в чудові карпатські краєвиди вписуються такі родзинки сакрального мистецтва як дерев’яні церкви. Чарує погляд і водночас дивує своєю досконалістю композиція церкви із...

Природно і неперевершено в чудові карпатські краєвиди вписуються такі родзинки сакрального мистецтва як дерев’яні церкви. Чарує погляд і водночас дивує своєю досконалістю композиція церкви із дзвіницею у Ясіня, яка стала більш відомою широкому загалу через свій міжнародний статус.

Струківська церква Вознесіння Господнього (1824 р.) в селищі Ясіня Рахівського району – одна із восьми дерев’яних церков в Україні, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Церква має дзвіницю, яку за архітектурні та художні якості вважають однією з найдосконаліших витворів закарпатської народної архітектури.

Місце заснування церкви пов’язане з іменем пастуха Івана Струка. Він побудував храм на знак вдячності Всевишньому за врятування отари, яка пережила тут люту зиму біля стогів сіна. Церкву ще називають Струківською. За типологічними ознаками це хрещатий, одноверхий храм. Центральний зруб, квадратний у плані, завершується шатровою восьмигранною банею з декоративною маківкою. Бабинець, вівтар і бічні приділи прямокутні, завершуються двосхилими дахами. По периметру всю споруду оперізує широке опасання на випусках верхніх вінців. Споруда відзначається вишуканими пропорціями. Це унікальний зразок традиційного храмового будівництва Гуцульщини.

У 1930 роки Струківська церква стала своєрідним символом Підкарпатської Русі.

Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації