Унікальний український курорт Солотвино зникає прямо на очах (ВІДЕО)
Соляні шахти, де лікували астму - затопило. А озера з цілющими грязями міліють і перетворюються на прісні водойми. Місцеві жителі всіма силами намагаються зберегти те, що залишилося від озер. Але грошей на це місту не виділяють.
Алла Матюшок, кореспондент:
- Солотвинські озера раніше називали українським Мертвим морем. За кількістю мінералів вони не уступали модному курорту. Але останнім часом солона вода стала кудись зникати. Тут навіть з'явилася риба.
- Вода повністю щезла. Повністю. Є великий котлован і внизу три калюжки.
Так тепер виглядає солоне озеро Кунігунда. А ще зовсім недавно все було ось так. Глибина - 8 метрів. Зараз - не більше двох. Щоб зберегти хоча б те, що залишилося - місцеві жителі спорудили подобу дамби. Але марно. Вода втікає, а цілюща ропа опріснюється.
- Грам солі на літр. А була до 300 коли працювала шахта. Я бачив зранку, вона не настільки солена шо вони добавляють, з кар'єру зливають розчин солі.
Курортом це назвати зараз складно. Але туристи все одно їдуть. Адже залишилася лікувальна грязь. Люди кажуть - деякі хвороби можна вилікувати тільки тут.
Олександр Довганюк, відпочивальник:
- Дуже багато тут псоріаз виліковує. Отуто були би 2 дня назад побачили би - все чорно.
Віталій Пшеничнюк, заступник головлікаря Солотвинської алергологічної лікарні:
- Хорошо впливає на лікування суставів і опорно-двігатєльного апарату. Шкіра заживляється сходить на шкірі виразки і заживляються.
Віра Михайлівна привезла на лікування онуку. У дівчинки астма. Ще два роки тому цю недугу тут лікували в соляних шахтах. Тепер вони затоплені - залишилися лише соляні кімнати в лікарні.
Віра Івер, відпочивальниця:
- Солотвинська сіль вона єдина. Цього року ми 9 місяців не хворіли, у нас не було жодного нападу.
Як відродити унікальний курорт - в Солотвині знають. Покладаються на природу. Нові озера самі з'являться на місці затоплених соляних копалень. Тепер потрібні нові шахти - місця під них вже чотири роки як визначили. Але грошей на будівництво - ні.
Михайло Токар, голова громадської організації Солотвина:
- Три мільярда тон запаси солі в Солотвино. Ми зверталися до президента, до області, до району, з проханням дуже просимо щоб у нас був діалог влади і нашої громади по цьому питанню. Нічого абсолютно.
Як мають намір вирішити проблему Солотвина? З цим питанням ми звернулися до уряду. У Мінекології та Міністерстві агрополітики стверджують - питання не в їхній компетенції. Хоча формально саме МінАПК відповідає за стан соляних шахт. Допомогу, кажуть солотвинці, доведеться шукати у Президента. Впевнені: чиновники заворушаться тільки після його втручання.
Алла Матюшок, Василь Міняйло, "Подробиці"