Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • "Великий Шлях Хорватів" – новий міжнародний туристичний маршрут започаткований у Закарпатті

"Великий Шлях Хорватів" – новий міжнародний туристичний маршрут започаткований у Закарпатті

В 6 столітті Велика Хорватія внаслідок вторгненyя аварських племен була розділена навпіл і частина хорватських слов’ян залишилася в Карпатах, а більша частина вирушила до Балкан та Далмації....

В 6 столітті Велика Хорватія внаслідок вторгненyя аварських племен була розділена навпіл і частина хорватських слов’ян залишилася в Карпатах, а більша частина вирушила до Балкан та Далмації. Сьогодні про ті славні та легендарні роки нам нагадують лише пісні, гастрономія, одяг та середньовічні хроніки.

З метою відродження історично-культурних зв’язків між Закарпаттям та Хорватією ініціативна група закарпатців за підтримки відомого мецената народного депутата Сергія Мошака, вирушила у туристичну експедицію до далматинського узбережжя. Саме тут розташовано містечко Трогір, де росте дерево «Ужгород»? куди з урочища «Воєводино», що за своєю історичною назвою співзвучно з панонським регіоном Войводино, представники кафедри туризму УжНУ та фонду ім. Г.Глюка привезли енергію гірського карпатського каміння.

Разом з міським головою Трогіра, який гостинно прийняв закарпатців саме в день незалежності держави Хорватія – 25 червня 2013 року, поблизу ужгородського дерева закарпатська делегація розклала карпатське каміння, а потім разом з міським головою на березі Андріатичного моря зібрала мармурове далматинське каміння, яке вирушило до Закарпаття, де у парку Шенборна було огорнуто ним трогірське дерево.

Відтепер щороку за новою традицією з 25 червня по 1 липня кожен закарпатець що їде з хорватської прабатьківщини до далматинської Хорватії повинен привезти до закарпатського дерева камінь своєї родини, аби возз’єднати втрачені зв’язки зі своєю історичною сім’єю. Краєзнавці кажуть що закарпатці завжди вище всіх цінностей ставили власну сім’ю, отож заради збереження єдиної сім’ї у далекому хорватському містечку Трогір, де росте закарпатське дерево, щороку буде поповнюватися енергетичне каміння з карпатських гір.