Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпатті відкриють Академію мистецтв

Про це повідомив, відкриваючи традиційні «Ерделівські читання», голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида. – На Закарпатті є всі передумови для створення такого закладу – це і...

Про це повідомив, відкриваючи традиційні «Ерделівські читання», голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида.

– На Закарпатті є всі передумови для створення такого закладу – це і всесвітньовідома закарпатська школа живопису з корифеями Ерделі та Бокшаєм, і талановиті сучасні художники та мистецтвознавці, і власний мистецький виш. Відтак, маємо всі можливості створити Академію мистецтв, про яку так давно мріяли знані закарпатські митці. Якщо все піде за планом, якщо буде підтримка Міносвіти та Національної академії мистецтв України, вже за 2 роки в області з’явиться новий вуз, - розповів очільник краю Олександр Ледида.

Ідею створення в області такого закладу підтримує й Президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін:

– Закарпаття, з такою багатою мистецькою спадщиною і талановитою молоддю, просто зобов’язане мати Академію мистецтв. Добре, що для обласної влади – це пріоритет. Адже у вашому краї створенню вишу сприятиме багато чинників. Єдине, над чим поки ще треба працювати, - кадрова політика, а саме – залучення необхідної кількості доцентів та професорів, адже без цього створення Академії не буде можливим, - зауважив Андрій Чебикін.

Міжнародна науково-практична конференція «Ерделівські читання» проходить на Закарпатті вже багато років поспіль – з часу створення у 2003-му Закарпатського художнього інституту, виш разом з обласною адміністрацією традиційно виступає співорганізатором. Упродовж двох днів учасники з різних куточків України, Словаччини, Чехії працюватимуть під час секційних засідань, проводитимуть мистецькі дискусії. Під час конференції працюватимуть секції мистецтвознавства та культурології, декоративно-ужиткового мистецтва, педагогіки та мистецької освіти.

Прес-центр ОДА