Майже 9 мільйонів гривень одноразової грошової допомоги виплатили ветеранам Закарпаття до 9 травня
Шанобливе ставлення до ветеранів та підвищення їх рівня життя – одне з головних завдань для керівників країни та області. На цьому напередодні свята Перемоги, 8 травня, ще раз наголосив під час зустрічі з учасниками війни голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида.
Очільник Закарпаття поспілкувався з ветеранами під час неформальної зустрічі – традиційного обіду напередодні свята. Учасники війни розповідали про свої проблемні питання: здебільшого, нестачу коштів на оздоровлення та медикаменти:
- Також турбує питання пільгового перевезення на пасажирському транспорті. А стосовно проблеми медикаментозного забезпечення, особливо це стосується міста Ужгорода, де, буває, рецепти на ліки для ветеранів отоварюють рідше одного разу на місяць, - поділився досвідом голова організації ветеранів України у Закарпатській області Іван Бігунець.
Непокоїть учасників війни і питання просвітницької роботи на тему Великої Вітчизняної війни, зокрема, серед молоді:
– Упродовж останніх років і справді зроблено чимало, тому, правду кажучи, ветерани не можуть не відчути поліпшення соцзабезпечення. Але хочу від проблем соціальних перейти до ще однієї, не менш для нас важливої – просвітницької роботи. На жаль, сьогодні молодь мало знає про Велику Вітчизняну, не знає своїх героїв, - розповів голова комітету ветеранів війни Закарпатської Ради організації ветеранів Олег Самойлович.
Олександр Ледида наголосив: Глава держави особисто контролює виконання соцініціатив, спрямованих на підвищення соціальних стандартів для ветеранів війни. Лише за останні 2 роки середній розмір пенсій учасникам війни підвищився на 473 гривні, або на 49%. Пенсії членам сімей померлих інвалідів війни було збільшено на 702 гривні, або на 66%.
– Одноразова грошова допомога до Дня перемоги закарпатським ветеранам склала майже 9 млн. грн. Ще 350 тис. грн. – виділено у перші місяці 2013-го через обласну програму «Турбота». Минулоріч уперше за останні роки закуплено три квартири для інвалідів війни, - зауважив Олександр Ледида. Також керівник краю наголосив: для оздоровлення та лікування ветеранів намагаються залучати і спонсорські кошти.
Окрім вищезгаданого, з початку 2013-го коштом місцевих бюджетів області закарпатським ветеранам надано допомоги на 340 тис. грн. А 99 ветеранів отримали кошти на поліпшення побутових умов. Упродовж 2012-го інваліди та учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни отримали два десятки новеньких авто.
Довідково: Сьогодні на Закарпатті проживає 810 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 406 – безпосередніх учасників бойових дій, 2796 – учасників війни, 2317 – удів.
Прес-центр ОДА