Я категорично проти того, щоб Закарпаття ставало адміністративною частиною Галичини, – Олександр Ледида
Депутат Закарпатської обласної ради, голова Опозиційного блоку в Закарпатській області Олександр Ледида озвучив думку опозиціонерів щодо територіально-адміністративної реформи, яку намагається втілити в життя влада країни.
ВІДЕО ДНЯНа думку екс-голови Закарпатської ОДА центральна влада має намір нашвидкуруч провести в Україні територіально-адміністративну реформу, яка головним чином стосується укрупнення адміністративних одиниць.
"На жаль, через цей незрозумілий поспіх часто ігнорується думка самих мешканців сіл та міст Закарпаття щодо бажання об’єднувати населені пункти в громади.
РекламаЯ категорично проти того, щоб скинуті нам директиви з Києва бездумно приймалися без врахування думки самих закарпатців. Не писар зі столиці, а саме громада, мешканці сіл та міст Закарпаття повинні приймати рішення щодо адміністративного об’єднання населених пунктів, у яких вони живуть", – йдеться у заяві політика.
"Але ще більше хвилює те, що останнім часом в пресі мусується думка про створення в Україні крім територіальних громад також інших крупних адміністративно-територіальних одиниць – повітів та регіонів. Вже навіть центральні телеканали країни демонструють створені в органах влади карти України за принципом повітів та регіонів і на цих картах наше Закарпаття входить до так званого Галицького або Карпатського регіону.
РекламаЯ категорично проти того, щоб Закарпаття ставало адміністративною частиною Галичини! Ми самобутній край зі своєю унікальною історією та культурою.
У випадку ескалації центральною владою дій щодо прийняття питання укрупнення областей в регіони, закликаю Закарпатську обласну раду, як головний орган місцевого самоврядування нашого краю, ініціювати та організувати референдум з приводу того, чи бажають закарпатці, щоб наша область входила до адміністративної одиниці Галичина з підпорядкуванням Львову", – мовить Олександр Ледида.
"Звичайно, що деякі адміністративно-територіальні питання не в компетенції регіональних референдумів, але нагадаю, що Стаття 46 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" дає нам можливість проведення дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму), що проводиться з метою виявлення волі громадян при вирішенні важливих питань загальнодержавного і місцевого значення. Результати такого опитування розглядаються і враховуються при прийнятті рішень відповідними державними органами. Тобто, центральна влада повинна почути настрої закарпатців щодо територіально-адміністративної реформи і приймати відповідне рішення з урахуванням цих настроїв.
РекламаЗакликаю всіх депутатів обласної ради та виконавчу владу бути патріотами Закарпаття і прислухатися до думки наших краян", – цитує слова голови Опозиційного блоку в Закарпатській області прес-служба політичної сили.