Закарпатські водойми перевірять на готовність до купального сезону
У понеділок, 29 квітня, під керівництвом першого заступника голови обласної адміністрації Ігоря Свища відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Першим учасники засідання розглянули питання щодо підготовки до купального сезону та забезпечення безпеки на водних об’єктах області. Як розповів заступник начальника управління з питань реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС у Закарпатській області Глеб Бурковський, минулоріч в області на воді загинуло 37 осіб. У 2013 уже зафіксовано 5 летальних випадків. Найбільше випадків смертей на воді зазвичай фіксують з травня по вересень. В області – 26 облаштованих місць для відпочинку біля водойм. Уже проведено перевірки 8-ми зон для відпочинку. Незадовільним поки залишається забезпечення роботи рятувальних постів. Поки такі є на 4-х об’єктах. Тож, комісія прийняла рішення доручити райдержадміністраціям, міськвиконкомам та управлінню УМВС забезпечити патрулювання берегів водойм під час купального сезону. Також рятувальникам доручено здійснити ретельне обстеження місць масового відпочинку на воді.
Друге питання порядку денного стосувалося створення підрозділів місцевої пожежної охорони. Учасники засідання затвердили план-графік створення місцевих пожежних команд в області. Райдержадміністраціям доручено проаналізувати стан протипожежного захисту сільських населених пунктів.
Про організацію заходів щодо профілактики отруєнь населення неїстівними грибами розповів головний санітарний лікар Закарпаття Володимир Маркович:
- В останні роки ми фіксуємо до тринадцяти випадків отруєння грибами щорічно. Минулоріч таких ситуацій зафіксовано 3. На щастя, жодна не призвела до летального випадку. Щодо населених пунктів, де найчастіше фіксуємо отруєння, то це Ужгород та Мукачево.
Комісія затвердила «План заходів щодо профілактики отруєнь грибами серед населення на 2013 рік». План передбачає заборону реалізації грибів на стихійних ринках, вокзалах, в електропотягах та влаштування у районах та містах пунктів заготівлі грибів, дикорослих рослин. У липні-серпні правоохоронці та представники місцевого самоврядування проводитимуть спільні рейди-перевірки реалізації грибів вздовж автотрас.
Прес-центр ОДА