Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 313 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 000+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Утилізацією сміття на Іршавщині займуться словаки

На сміттєзвалище у Дубрівці звозять побутові відходи чи не з усього Іршавського району. Хоч сільським радам вдалося організувати у населених пунктах вивіз сміття, однак це не давало очікуваного...

На сміттєзвалище у Дубрівці звозять побутові відходи чи не з усього Іршавського району. Хоч сільським радам вдалося організувати у населених пунктах вивіз сміття, однак це не давало очікуваного результату, адже фактично просто виконувався збір непотребу. Назрівала необхідність вирішувати цю проблему комплексно.

Довелося затратити чимало зусиль, аби знайти інвестора, але його таки знайшли у Словаччині.

Нещодавно керівництво району зустрілося з Владіміром Деканом – керівником фірми «Земпрес» з міста Пештяни, - повідомили в Іршавській райраді.

Обидві сторони обговорили реалізацію на теренах району проекту з централізованої утилізації сміття. За попередніми домовленостями створено підприємство «Еко Ір» зі словацькими інвестиціями. Це добре тим, що всі ж податки цей суб’єкт підприємницької діяльності сплачуватиме до районного бюджету. Підприємству вже надано в оренду землю. Такою була основна умова для того, щоб воно почало розміщувати устаткування, завозити контейнери. Домовилися про те, що словаки візьмуться за роботу чи не з наступного тижня. Щоб не гаяти час і банально чекати на закінчення оформлення решти документів, паралельно спільно з районним керівництвом працюватимуть над подальшими етапами втілення в життя проекту, який відповідає європейським нормам. Як наслідок – підприємство власним транспортом звозитиме сміття, сортуватиме його, тобто в окремі посудини розміщуватимуть скло, папір, пластмаси тощо. Що не піддасться переробці, утилізують. Для цього будуватимуться спеціальні касети. Очевидно, це і є цивілізований підхід до справи. По-перше, район очистять від непотребу. По-друге, від переробки сміття буде зиск. По-третє, захоронення побутових відходів з дотриманням відповідних норм добре позначиться на екологічній ситуації. Варто звернути увагу і на те, що словацька фірма бере на себе також зобов’язання наводити лад зі вже наявним сміттєвим полігоном у Дубрівці.