Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Закарпатті кожен п’ятий підліток, який вчинив злочин не працює

В Закарпатті кожен п’ятий підліток, який вчинив злочин не працює

Прокурори перевірили, чи дотримуються в області права дітей на працю та працевлаштування. Одним із чинників, який впливає на криміногенну обстановку в молодіжному середовищі є незайнятість...

Прокурори перевірили, чи дотримуються в області права дітей на працю та працевлаштування.

Одним із чинників, який впливає на криміногенну обстановку в молодіжному середовищі є незайнятість підлітків працею. Статистика свідчить, що кожен п’ятий підліток, який вчинив злочин не перебував у трудових відносинах і не навчався. Переважна більшість дітей стала на протиправний шлях, учинивши злочинні дії, що посягають на власність. Основним мотивом такої поведінки є намагання покращити своє матеріальне становище.

У зв’язку з цим, прокуратурою області організовані перевірки додержання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, контролюючими органами, а також підприємствами, установами, організаціями, професійно-технічними закладами області законодавства щодо праці та працевлаштування неповнолітніх, реалізації їх трудових прав.

Проте, як засвідчили прокурорські перевірки, центрами зайнятості ще не в повній мірі виконуються вимоги законодавства, спрямованого на сприяння дітям у працевлаштуванні, а також охороні їх трудових прав. За підсумками 9 місяців 2012 року службою зайнятості області працевлаштовано лише 24% неповнолітніх, із числа тих дітей, які перебували на обліку.

Працівниками центрів зайнятості не завжди своєчасно вживаються заходи щодо пошуку роботи для дітей пільгової категорії. Так, через неналежну роботу з цих питань залишились не працевлаштованими троє дітей пільгової категорії в Іршавському районі. До слова, Іршавською райдержадміністрацією робочі місця на 2012 рік для цієї категорії взагалі не бронювалися.

Основним спеціально уповноваженим органом, на який державою покладено обов’язок захищати трудові права дітей є територіальна державна інспекція з питань праці в Закарпатській області. Однак, перевірки з питань додержання трудових прав неповнолітніх проводяться державними інспекторами фактично лише на виконання доручення Державної інспекції України з питань праці чи на вимогу прокурорів.

Прокурорськими перевірками виявлено грубі порушення трудових прав дітей, які залишились поза увагою державних інспекторів. Так, прокурором Воловецького району встановлено, що приватним підприємцем понад 5 місяців порушувались трудові права неповнолітньої на гарантований державою мінімальний розмір заробітної плати, який був встановлений у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати. І лише після реагування прокурора порушене право дитини поновлене.

З листопада по 2011 року по травень 2012 року чекала на поновлення свого порушеного права неповнолітня Ц., яка була звільнена з одного із підприємств з порушенням вимог Закону України „Про відпустки” та КЗпП України.

Крім того, не забезпечено дієвого та ефективного нагляду з питань захисту прав дітей на безпечні умови праці посадовими особами територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Закарпатській області. Перевірки з цих питань в порушення вимог ст. 11 Закону України „Про охорону праці ” та Закону України „Про охорону дитинства ” інспекторами не проводились.

Всього за результатами перевірки закарпатськими прокурорами вже внесено 10 подань, в яких поставлено питання про притягнення до відповідальності 18 посадових осіб, принесено 3 протести та заявлено позов в інтересах неповнолітньої.

Прокуратурою області внесено 3 подання, які знаходяться на розгляді.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області