Мешканців села Білки навчали пожежній безпеці
21 вересня працівники Управління Держтехногенбезпеки спільно з Територіальним управлінням МНС, працівниками соціального захисту, органів внутрішніх справ та органу місцевого самоврядування за участі представників засобів масової інформації, здійснили пожежно-профілактичне відпрацювання села Білки, що на Іршавщині.
Даний населений пункт вибраний не випадково, адже упродовж поточного на його території сталося 9 пожеж, тоді як у 2011 році була лише одна. Також село є одним з найбільших в районі за кількістю населення, де у 2500 господарствах проживає 8547 людей.
За словами начальника Іршавського райвідділу Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області Івана Мошколи, аналіз стану пожеж (не лише в Білках, а й у районі загалом) засвідчує, що найбільша їх кількість (близько 60 відсотків) припадає на житловий сектор, а домінуючими причинами їх виникнення є порушення монтажу та експлуатації електромережі та необережне поводження з вогнем.
За правило, найчастіше від вогняної біди потерпають дворогосподарства соціально незахищених верств населення - літні люди, немічні, хворі, одинокі громадяни та ті, що входять до так званої групи ризику, котрі, за певних обставин, опинилися за межею бідності й питання забезпечення пожежної безпеки власних помешкань, зокрема ремонти електрообладнання та пічного опалення у них стоять далеко не на першому місті.
Отож саме мешканці таких дворогосподарств, яких у Білках нараховується 57, були в центрі уваги даного профілактичного заходу. У більшості таких помешкань відсутні електрозапобіжники заводського виготовлення, використовуються подовжувачі з одночасним увімкненням до них значної кількості електроспоживачів, відсутні металеві листи перед топковими отворами, тобто все те, що може призвести до виникнення пожеж. Кожному господарю вручалася пам’ятка домовласника, де вказувалися основні недоліки в монтажі та експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які може виникнути пожежа. Загалом було обстежено 480 помешкань, розповсюджено 1500 листівок та пам’яток щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Не оминули працівники пожежно-рятувальної служби й місцевого загальноосвітнього навчального закладу, де учням 4-5 класів розповіли про небезпеку вогняного лиха та виклали основні вимоги правил безпечної життєдіяльності. Далі бійці МНС ознайомили малечу з пожежно-технічним обладнанням та спорядженням пожежника-рятувальника, тактико-технічними характеристиками пожежного автомобіля та здійснили показові виступи перед учнями.
У ході відпрацювання працівники МНС проінспектували стан водопостачання в даному населеному пункті та перевірили підмостові русла. Начальник служби цивільного захисту в Іршавському районі Василь Буряс наголосив, що в період повноводдя їх захаращеність завдає чимало клопоту місцевим мешканцям у вигляді підтоплених дворогосподарств.
Усього за неповні дев’ять місяців на території Закарпаття сталося 1552 пожежі (з яких 1486 виникло в житловому секторі), внаслідок вогняного лиха загинуло 32 людини, ще 23 отримали різного ступеню важкості опікові травми.
ТУ МНС в Закарпатській області