Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Закарпатці ходитимуть на роботу за регіональним графіком?

Україна повинна переходити на літній час, а також ввести регіональні графіки роботи. Про це в ході прес-конференції заявив керівник Державної комісії єдиного часу і еталонних частот, директор...

Україна повинна переходити на літній час, а також ввести регіональні графіки роботи. Про це в ході прес-конференції заявив керівник Державної комісії єдиного часу і еталонних частот, директор головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків.

"Я вважаю, що ми повинні жити по другому часовому поясу (київський час - ред.), що ми повинні мати регіональні графіки роботи. І що ми повинні з Європою переходити на літній час, що відбудеться в 3:00 ранку в неділю", - сказав Яцків.

Він підкреслив, що раніше літній час встановлювалося для енергозбереження, але зараз цього немає. Люди, на думку академіка, хочуть працювати в світлий час доби.

Яцків підкреслив, що на роботу українцям необхідно ходити, як прийнято в Європі, в 7-8 годин ранку. Він обгрунтував це тим, що Україна перебуває у другому часовому поясі і лише невелика територія Закарпаття знаходиться в першому, а Луганська територія в третьому часовому поясі.

Астроном запропонував скористатися прикладом наказу Президента Леоніда Кучми від 1995 року по 1999 рік про регіональні графіки роботи. Там говорилося про те, що кияни повинні приходити на роботу на 8:00, жителі Східної України на 7:00 - 7:30, Західної - 8:30 - 9:00.

"Зараз або ми живемо за київським часом і вводимо регіональні графіки роботи в Україну і тоді працюємо ефективно, або йдемо на самообман, приплюсовуючи до київського часу 1:00, і продовжуємо ходити на роботу на 9 ранку", - додав професор.