Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки провела виїзне засідання біля карстових проваль Солотвина

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки провела виїзне засідання біля карстових проваль Солотвина

Не допустити виникнення техногенної катастрофи та у майбутньому відновити роботу алергологічних лікарень у смт Солотвино Тячівського району Закарпатської області. Такі рішення ухвалила Державна...

Не допустити виникнення техногенної катастрофи та у майбутньому відновити роботу алергологічних лікарень у смт Солотвино Тячівського району Закарпатської області. Такі рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка 27 січня під головуванням Міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги провела виїзне засідання біля карстових проваль ДП «Солотвинський солерудник».

У нараді також взяли участь представники Закарпатської облдержадміністрації, Міністерств екології та природних ресурсів, агрополітики та продовольства, економічного розвитку та торгівлі, фінансів, охорони здоров’я та низки інших відомств.

Міністр поінформував присутніх, що збільшення площі карстових проваль на солеруднику смт Солотвино Тячівського району Закарпатської області загрожує перерости у техногенну катастрофу. У зоні впливу інтенсивних геологічних процесів опинилися 292 житлові будинки, де мешкають 1200 осіб. Під загрозою дві школи, міська лікарня і поліклініка та інші об’єкти інфраструктури. Крім того, наприкінці минулого року утворилося нове провалля, об’єм якого сягнув 3 тис. куб.метрів. Край прірви наблизився до центральної розподільчої електростанції. Її руйнування призведе до припинення водопостачання, водовідведення та порушення нормальних умов життєдіяльності понад 7,5 тис. мешканців.

Видобуток солі на родовищі здійснюється понад 200 років. За період експлуатації побудовано 9 шахт, сім з яких ліквідовано шляхом затоплення, а дві використовуються з 2007 року. Збільшення притоку води до гірничих виробок шахт зумовило припинення функціонування Української алергологічної лікарні та при зупинку лікування алергологічних хворих. Активізація карстових процесів та території шахтних виробок створює загрозу навколишньому середовищу, життю і здоров’ю людей.

Питання недопущення виникнення техногенної катастрофи в Солотвино перебуває на контролі Президента та Прем’єр-міністра України. Події на ДП «Солотвинський солерудник» визнано надзвичайною ситуацією державного рівня.

За рішенням Державної комісії, геологічні науково-дослідні інститути мають вивчити та дати прогноз щодо підземних руйнівних процесів на ДП «Солотвинський солерудник», Закарпатська облдержадміністрація спільно із зацікавленими центральними органами виконавчої влади – підготувати та подати проект Державної програми розв’язання екологічних, соціальних та виробничих процесів смт Солотвино на 2012-2014 роки. Крім того, за дорученням глави держави, відповідні міністерства вивчать можливість будівництва нових підземних відділень алегрологічних лікарень.

Про це інтернет-видання "Панорама Мукачева" повідомили у прес-службі МНС у Закарпатській області.