4 нових спортивних майданчиків з’явилося на Закарпатті
На Закарпатті триває встановлення міні-полів зі штучним покриттям. Нещодавно новенькі спортивні майданчики отримали юні спортсмени Рахівщини, Тячівщини, Виноградова та Іршави. З нагоди свята в кожен із цих районів завітав керівник краю Олександр Ледида.
Першими святкували школярі та педагоги школи села Верхнє Водяне, що на Рахівщині. У селищі проживає більше трьох з половиною тисяч людей – майданчик, без сумніву, буде затребуваним і у дітлахів, і у дорослих. Адже спортивної площадки такої якості та функціональності верхньоводянці не мали. Після урочистого перерізання червоної стрічки команди виходять на поле. Перед початком товариської гри приємний сюрприз від Олександра Ледиди – очільник краю дарує дітям новенькі футбольні м’ячі, попередньо поставивши на кожному пам’ятний афтограф.
Наступний на черзі – Тячівський район. Спортивні таланти випробовують новеньке поле ще до офіційного відкриття. Одинадцятикласник Олександр - футболіст з п’ятирічним стажем. Хлопець розповідає: найзручніше у новому полі - м’яке покриття, завдяки якому вдасться уникнути травм. З таким тренувальним майданчиком, вірить юнак, мрія грати у професійному футболі реальна:
– Хочу пов’язати своє життя з футболом. Мрію грати у київському «Динамо» або «Шахтарі». Для початку, можливо, у львівських «Карпатах»!
Учитель фізкультури Ганна Токар додає:
– Раніше наші учні займались на місцевому стадіоні, позаду школи. Але поверхня там не дуже рівна та зручна, а в дощ чи сніг ми змушені були грати в невеликому спортзалі. Майданчик нам дуже потрібний. Думаю, тепер наші хлопці зможуть гідно представляти школу на спортивних змаганнях.
– Саме покриття коштує більше двохсот тисяч, це - голландське покриття, яке буде служити щонайменше 10 років. Основа – фундаменти, освітлення, огорожа – коштує в середньому 100 – 120 тисяч гривень. Це все робиться за кошти місцевих громад та спонсорські внески. Сьогодні, встановлюючи майданчики зі штучним покриттям, ми особливу увагу приділяємо саме гірським районам. Адже місцеві діти не мають таких умов для занять спортом, як, до прикладу в Ужгороді чи Мукачеві, - наголошує керівник Закарпаття Олександр Ледида.
Також міні-поля відкрили у Виноградові, – щасливчиками стали учні найбільшої в місті ЗОШ №8, – та в Іршаві – поблизу місцевого стадіону. Обидва майданчики відразу випробували на міцність молоді футболісти.
На завершення поїздки, голова обласної адмінстрації Олександр Ледида та його перший заступник Іван Бушко проінспектували хід будівництва нового перинатального корпусу в Іршаві. Пологове відділення Іршавської райлікарні почали зводити як інфекційне ще у 1993 році. Згодом прийняли рішення перепрофілювати його на пологове. Через брак коштів роботи призупинили, відновивши їх у 2008 році. Близько місяця тому обласна влада прийняла рішення до кінця року для завершення новобудови виділити 1 млн. 878 тис. грн.. На сьогодні виконано 92% внутрішніх робіт. Аби ввести об’єкт в дію, потрібно встановити медобладнання на 1 млн. 330 тис. грн.
Олександр Ледида запевнив, що роботи фінансуватимуться вчасно:
– Сьогодні в області, на жаль, нема сучасного перинатального центру. Тому маємо створити максимально комфортні умови в районах. До того ж, завершується будівництво новітнього хірургічного комплексу в Ужгороді, куди транспортуватимуть хворих з усієї області, – зауважив керівник краю.
Прес-центр ОДА